unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP gençliğinden yönetmene hapis cezası verilmesine sert tepki!

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Örgütü Başkanı Kenan Otu, Erdoğan'a hakaret iddiasıyla 3 ay hapis cezası alan ve cezası ertelenmediği için cezaevine girecek olan Kubilay filminin yönetmeni Faik Ahmet Akıncı için yaptığı açıklamada iktidarı uyardı. 

Otlu tarafından yapılan açıklamada "İktidarın cemaatle mücadele, demokrasi ve insan hakları kaygısının olmadığı vurgulandı. 

Açıklama şu şekilde;

Sevgili dostlar; bugün ülkemizde oldukça enteresan gelişmeler yaşanmaktadır.

Ülkemizi yıllardır bir sarmaşık gibi sararak zehirlemiş, kuşaktan kuşağa çocuklarımızın kanına girerek onları birer tarikat müridi haline getirmiş olan Fettullah Gülen cemaati; Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki örgütlenmesiyle darbe girişiminde bulunmuş, ancak vatansever komutanlarımız sayesinde bu darbe girişimi püskürtülmüştür.

Geldiğimiz noktada yıllardır Fettullah Gülen cemaati ile içiçe girmiş olan AKP, kendisini adeta sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeye çalışmakta, kandırıldıklarını ve hiçbir şeyden haberleri olmadığını söylemektedirler.

Yine bu darbe girişiminin ardından çok enteresan başka gelişmeler de yaşanmaktadır.

Yıllarını, hayatını ve sanatını cumhuriyet değerlerine adamış insanlarımız, başlatılan cadı avının yanı sıra yargı eliyle de hedef olmaya devam etmektedir.Kubilay gibi bir filmi bizlere kazandırmış olan yönetmenimiz Faik Ahmet Akıncı, AKP ve Fettullah Gülen’e karşı sarfettiği “AKP’ye de, Fettullah Gülen’e de biat eden şeytandır.' cümlesi nedeniyle, yaşanan Fettullahçı darbe girişimi sonrasında Fettullah Gülen ve Tayyip Erdoğan’a hakaretten dolayı 3 aylık hapis cezasına çarptırılmıştır.

Buradan da görmekteyiz ki; iktidarın ne demokrasi, ne cemaatle mücadele, ne adalet, ne de insan hakları gibi bir kaygısı kesinliklebulunmamaktadır.

Buradan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Örgütü olarak tüm sorumlulara ve yetkililere sesleniyoruz:

Suçsuz insanlarımızı karalamaktan, olmayan suçları üretmekten, kendi gizli ajandalarınız için FETÖ yalanlarına sığınmaktan vazgeçin.Faik Ahmet Akıncı başta olmak üzere; hakkını yediğiniz, suçsuz yere hapis cezalarına çarptırdığınız tüm insanların cezalarını kaldırın! Aksi takdirde tarih diktatörlüğünüzü ve faşizminizi gelecek kuşaklara fazlasıyla aktaracaktır.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti