unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP Ömer Faruk Eminağaoğlu'nu kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk etti

CHP Ankara İl Örgütü, YARSAV Kurucu Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu partiden kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti. Aydınlık'tan Zihni Erdem'in aktardığı habere göre, İl Disiplin Kurulu, bir yazı ile Eminağaoğlu’ndan 4 Nisan Pazartesi günü (bugün) savunma vermesini istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Eminağaoğlu, “Benden 4 Nisan tarihine savunma istediler. Yalnız 4 Nisan tarihine savunma isterken, İl Yönetim Kurulu kararını göndermemişler. Suçların ekinde 'sosyal medya paylaşımlar’ demişler. Paylaşımlar okunaklı değiller. Onları istedim. Onlar yetişmeden savunma yapmam mümkün değil. Dolayısıyla şu an o süreci beklemek durumundayım' dedi.

'EYLEM VE SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

Eminağaoğlu, “İhracım 'Üyelik ve sorumluluklarıyla bağdaşmayan şekilde hareket etmek’ gerekçesine dayandırılıyor. Ben CHP’ye karşı Ankara 26. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde kurultay çağrısının hukuka aykırılığı nedeniyle dava açmıştım. O duruşma 22 Mart’ta idi. O mahkemede dava onların talebi gibi ret edilmeyip devamı yolunda ara karar alınca O, gün il yönetim kurulu böyle bir karar almış.Aralarındaki bağlantıyı bilemem ama aynı gün olması dikkat çekici. Ben CHP’li üye olarak yaptığım eylem davranışların arkasındayım. Çünkü bunları CHP’yi daha ileriye taşımak ülke ve değerlerini sahiplenmek için yaptım. Bu anlamda söyleyeceğim başka bir şey yok. Bir CHP’liliğin gereği olarak yaptım' diye konuştu.

'CHP’NİN İLKE VE DEĞERLERİ İHRAÇ EDİLİYOR’
Facebook hesabında yaptığı açıklamada, kendisine yöneltilen suçlamaları “Çözüm süreci mevzuatı aleyhine hukuksal yolları kullanmayan CHP yönetimi için düşünce açıklamak, süresinde Kurultay toplanmaması karşısında hukuksal yollara başvurmak, Cuma genelgesine sessiz kalan CHP yönetimi karşısında başvuru yollarını kullanmak, önseçimi, yönetmelikle kaldıran CHP yönetimi karşısında hukuksal yolları kullanmak, 1 Kasım seçimlerine yönelik olarak önseçimin, yönetmelikle kaldırılamayacağı yolundaki Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı yazısının, CHP Yönetimince, milletvekili adaylarının ve Kurultay delegelerinin bilgisine sunulmadığını, böylece milletvekili adaylarının yasa ve tüzüğe aykırı olarak belirlendiğini (bu durumdan adayların da bilgilendirilmediğini) açıklamak, bunları sosyal medyada paylaşmak ve benzeri eylemler' şeklinde özetleyen Eminağaoğlu, “Her CHP’linin savunduğu, benim de savunduğum, yaptığım ve bana da yüklenen eylemlerim. Bu durumda; CHP’den ihracı istenen, ben değil, CHP’nin ilke ve değerleridir' yorumunu yaptı.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Güncel

24 Haziran seçimlerini izlemeye gelen gözlemci gözaltına alındı

Güncel

Ankara'da 'Vikingler' operasyonu

Güncel

İstanbul'da otele terör operasyonu

Güncel

İyi Parti milletvekili adayı hayatını kaybetti

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü