unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'CHP, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun peşini bırakmamalı'

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Halk TV'de Cüneyt Akman'ın sunduğu 'Zamanın Ruhu' programında gündemdeki sıcak konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP'nin referandum seçeneğini ortadan kaldırmak için dokunulmazlık oylamasında kısmen destek verdiğini ve bunun bir taktik olduğunun altını çizen Yanardağ, ancak baştan bu denkleme girmek yerine CHP'nin kendi denklemini kurması gerektiğinin altını çizdi.

"SEN KİMSİN!"

TOBB Genel Kurulu'nda CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 'Karşıma çık boyunun ölçüsünü alayım ' diyen Hisarcıklıoğlu'na sert tepki gösteren Yanardağ, CHP'ye ve CHP örgütlerine de bu işin peşini bırakmamaları gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Rifat Hisarcıklıoğlu diye bir adam var. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) başkanı. Kimsin ulan sen! 12.5 milyon oy almış ana muhalefet partisinin liderine 'Türkiye'de boyunun ölçüsünü aldın, gel burada da al' diyorsun. Kimsin sen ya! Senin üyelerinin yarısı CHP'li. Sen onları da temsil ediyorsun. Bu ne biçim bir terbiyesizlik, bu ne biçim bir küstahlık. Özür de dilemiyor. Ve birileri kalkıyor Kemal Bey'i onunla telefonla görüştürüyor. Yok böyle bir şey. Bu ülkenin yarısında CHP iktidar. Yerel yönetimleirn yarısında CHP'li belediyeler var. Hisarcıklıoğlu'nun da CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde işyerleri var. Dava partisi böyle bir şeydir, devrimci parti böyle bir şeydir; canını okuyacaklar onun. Bal gibi de özür dileyecek. Böyle bir kavga gerekiyor. Sen genel müdürünü azarlar gibi, 12.5 milyon oy almış bir partinin genel basşkanını azarlayabilir misin? Böyle bir küstahlık olabilir mi? Öte yandan da iktidar partisine teşekkür ediyor. Sen iktidarın ötgütü müsün? Kimin örgütüsün? Anlatmaya çalıştığım bu, Rifat Hisarcıklıoğlu gittiği hiçbir yerde rahat bırakılmamalı, her yerde demokratik ölçüler içinde özür dileyene kadar protesto edilmeli."

"CHP, DEMOKRAT OLDUĞUNU KANITLAMAYA ÇALIŞMAYI BIRAKMALI"

CHP'nin HDP ile bir dayanışma içinde olmaktan çekinmemesi gerektiğini söyleyen Merdan Yanardağ, "Erdoğan ne diyecek, AKP ne diyecek, havuz medyası ne yazacak" diye siyaset üretemezsiniz. Siz çıkıp kendi politikanızı cesurca savunmak zorundasınız. Devrimci tavır bunu gerektirir. CHP'nin demokrat olduğunu topluma kanıtlama zorunluluğu yok. Ama devrimci olduğunu hatırlamalı ve buna göre davranmalı" diye konuştu.

HDP'NİN ÖZÜR BORCU VAR

 HDP'nin yıllarca AKP ile kirli bir süreç yürüttüğünü ve bugün geldiği noktada CHP ile ittifak arayışı içinde olduğunu söyleyen Merdan Yanardağ, "HDP'nin bu topluma, bu toplumdaki Kemalistlere, laiklere bir özür borcu var. Gezi direnişine başta 'bu bir darbedir' dediler. Kemalist ve laik keismlerle dalga geçtiler. Bu partinin belediye başkanı 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganı atanlara 'Mustafa Kemal'in itleri' dedi. HDP'nin bu konularda bir özür dileyerek özeleştiri yapması gerekiyor." dedi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa

Politika

RTÜK üyesi TRT'nin seçim karnesini açıkladı

Politika

RTÜK Başkanı'ndan CHP'li üyelere 'tarafsızlık' çağrısı

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu