unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'de 93'üncü Yıl coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Örgütü, CHP’nin 93. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. CHP’nin kuruluşu ve İzmir’in işgalden kurtuluşu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılıyor.

CHP İstanbul İl Örgütü de sabah erken saatlerde 39 ilçe merkezinde kutlama programları gerçekleştirirken, akşam da İstanbul’un birçok bölgesinde etkinlikler yapılacak. İstanbul’un 39 ilçe merkezinde eş zamanlı olarak tertiplenen programlarda Atatürk anıtlarına çelenk konularak CHP’nin 93. kuruluş yıldönümüyle ilgili konuşmalar gerçekleştirildi. Törenlerin ardından CHP ilçe örgütleri tarafından yapılan etkinliklerde CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak için partililer ilçe binalarında buluştu. 

İL BAŞKANI CANPOLAT'TAN AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da CHP’nin 93. kuruluş yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada; Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni yaşatmak için gece gündüz demeden çalışan parti üyelerini kutladı. CHP’nin, Türkiye’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun partisi olduğunu belirten İl Başkanı Canpolat şunları söyledi: 

"Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık ve özgürlük aşkıyla emperyalizme dik çöktürenlerin, esaret gömleğini yırtıp atanların, tam bağımsız Türkiye’yi kuranların partisidir. Dünyada eşine az rastlanır köklü bir geçmişe sahip partimiz, Büyük Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bizlere armağan ettiği değerle aydınlık ve çağdaş bir Türkiye mücadelesine azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

"Cumhuriyet Halk Partisi, tarihte olduğu gibi bugün de yine zor günlerin üstesinden gelerek karanlığın üstüne bir güneş gibi doğacaktır. Bizler cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz, devrimciyiz, sosyal demokratız. Cumhuriyeti kuran kadroların devamı olarak ülkemizi ileri demokrasiyle taçlandırmak en büyük hedefimizdir. Tarihimizden aldığımız ilham ve güçle bu ülkeye hukukun üstünlüğüne dayalı, evrensel hukuk ilkelerine bağlı birinci sınıf demokrasiyi getireceğiz.'

Kutlamalardan kareler:

atasehir.jpgatasehir2.jpgatasehir3.jpgatasehir4.jpg

 

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

İlgili Haberler

Güncel

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Sanırsınız kendi maaşıyla yaptı

Güncel

Anketçi Adil Gür'e hapis cezası

Güncel

Soğuk hava deposunda yangın

Güncel

Başbakan Yıldırım, oy kullanacak Suriyeli sayısını açıkladı

Güncel

Binali Yıldırım'ın İzmir tatsızlığı: Sin kaf sin sin kaf kaf

Güncel

Gazeteci Hakan Gülseven tutuklandı

Güncel

Nagehan Alçı hakkında suç duyurusu

Güncel

Metiner: Adaletten sapan bir hükümdar kendi sonunu hazırlar

Güncel

Ferdi Tayfur hastaneye kaldırıldı

Güncel

Diyarbakır Barosu'ndan Soylu'ya: Biz de korkmuyoruz

Güncel

Ezhel tahliye edildi

Güncel

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim