unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'den Taksim'deki saldırıyla ilgili ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplanan Merkez Yönetim Kurulu toplantısından “Türkiye’yi teröre alıştırmayacağız' kararı alındı.

Taksim'deki canlı bomba saldırısı sonrası CHP'den ilk açıklama geldi. Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke "Milletimizin başı sağolsun, bu son olsun. Terörü kanıksamayacağız, normalleşmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

İstanbul Beyoğlu'ndaki patlama sonrası CHP MYK acil toplanarak gelişmeleri değerlendirdi. Toplantı sonrası bir açıklama yapan CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Türkiye teröre alışmayacak, terörün normalleşmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke patlama ve MYK’da alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

DÜNYA İLE PAYLAŞIYORUZ: Yine ölüyoruz. Terör bugün bir kez daha bizden çok değerli canlarımızı aldı. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifa ve milletimize ve tüm sevenlerine de derinden başsağılığı ve sabır diliyoruz. Yararlıların arasında yabancı misafirlerimiz de varmış. Bu acil şifa dileğimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz. Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, hedefi ne olursa olsun bir insanlık suçudur. Terörü kuvvetle lanetliyoruz ve terörü Türkiye’nin kucağına bırakmış olan herkesi de acilen sorumluluğa davet ediyoruz.BİR KEZ DAHA SORUYORUZ: Tüm vatandaşlarımızla birlikte yüksek sesle bir kez daha soruyoruz, Türkiye’yi bu terör bataklığına ve her gün canlarımızı kaybetmeye itmiş olan yol hangi yoldur ve sorumlusu kimdir. Daha bu hafta yaptığımız basın açıklamasında şu sözleri ifade etmiştik. Bugün beylik laflarla büyük nutuklar atıp bir sonraki bombanın canlarımızı almasını mı bekleyeceğiz yoksa terörün nedenlerini, sorumlularını ve alınacak önlemleri ilk iş olarak ele alıp bir şeyleri değiştirecek miyiz?

BEYLİK LAFLAR VE HAMASET: Bu sorunun üzerine biz yine canlarımızı kaybettik, biz yine beylik laflarla nutuk atan siyasi sorumluları dinledik, biz bir kez daha hamasetle karşı karşıya kaldık. Oysa ki çok açık bir talebimiz var acil önlem alınarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. Hergün kaybettiğimiz canları korumakla yükümlü olan bir hükümet var. Bütün siyasi sorumluları bu olay karşısında yeniden kendi siyasi sorumluluklarını değerlendirmeye bir kez daha davet ediyoruz.

ALIŞTIRMAYACAĞIZ: Türkiye teröre alışmayacak. Alıştırmayacağız. Türkiye terörü kanıksamayacak. Kanıksatmayacağız. Terörü normalleştirmenize izin vermeyeceğiz. Siyasi sorumlular siyasi sorumluluklarını yerine getirsin.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan hileli seçim sonrası balkon konuşması

Politika

Binali Yıldırım'dan balkon konuşması

Politika

Başbakan Yardımcısı Akdağ: Bu gece FETÖ ve PKK üzüldü

Politika

YSK Başkanı Güven: Erdoğan'ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldı

Politika

İşte AKP'nin vekil çıkaramadığı iki il

Politika

Ahmet Şık'tan sonuçlara ilişkin ilk açıklama

Politika

İstanbul'da seçilen milletvekillerinin tam listesi

Politika

Çalışma Bakanı'ndan tehdit gibi açıklama

Politika

Cizre'de HDP'lilere polis müdahalesi

Politika

Karamollaoğlu: Yanlışlarını söyleriz ama onları asla düşman olarak görmeyiz

Politika

Berberoğlu cezaevinden milletvekili seçildi

Politika

CHP adayı Abdüllatif Şener meclise girebildi mi?