unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP’den 'yerel medya' atağı

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı, Yön Radyo'nun Kurucusu ve Yönetim  Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç'ın adaylığı özellikle yerel medyada yoğun ilgiyle karşılandı. Yerel ve bölgesel radyo ve televizyonlardan  davetler alan Kılınç, davetlere olabildiğince katıldığını söyledi. 

Geçen hafta Antalya Koza TV ve Radyo Akdeniz’de canlı yayına katılarak CHP’nin medya ile ilgili vaatlerini anlatan Kılınç, İstanbul'da ise Kent FM, Radyo Ritim, Tek Rumeli TV, Yıldız Tv'de canlı yayınlara katıldı. Kılınç bugün de (13 Haziran Çarşamba) saat 15.00'te CRI Türk FM ve saat 18.00'de ise Karadeniz FM'de canlı yayınlanacak programlara konuk olacak. 

BİR GÜNDE ÜÇ İLDE 8 CANLI YAYIN
12 Haziran salı günü Gaziantep, Adana ve Mersin’de 5 radyo ve 3 televizyon kuruluşunu ziyaret eden Kılınç, Adana’da Efsane Radyo, Metro TV, Radyo Meşk, Mersin’de Kanal 33, Kent Radyo, Radyo Metropol, Gaziantep’te Radyo Şirinnar ve Olay TV’de katıldığı programlarda  soruları yanıtladı.

Katıldığı programlarda gözlemleri ile ilgili soruları yanıtlayan Yüksel Mansur Kılınç, Türkiye'nin artık AKP iktidarını taşımak istemediğini söyledi.

2018-05-11-20-32-12.jpg

'AKP DÖNEMİNDE BİR ÇOK YEREL VE BÖLGESEL RADYO VE TELEVİZYON KURULUŞU KAPANDI'
AKP döneminde bir çok yerel radyo ve televizyonun kapandığını ifade eden Kılınç, yayınlarını sürdüren çok sayıda yerel medya kuruluşunun ise ekonomik nedenlerle AKP’nin  kontrolüne girmek zorunda bırakıldığını kaydetti.

'HEP BİRLİKTE ÖZGÜR VE GÜÇLÜ BİR MEDYA YARATACAĞIZ'
Kılınç,  yerel medyanın hem demokrasinin hem özgür medyanın en önemli unsurlarından  olduğunu vurgulayarak; Türkiye'de medya tek merkezden kontrol edilmek isteniyor. Bu nedenle özgür ve bağımsız yayın kuruluşlarının etkisizleştirilmesi için bilinçli bir program uygulanıyor. Bağımsızlığını korumaya çalışan sınırlı sayıdaki radyo ve televizyon kuruluşları yayınlarını büyük fedakarlıklarla yürütüyor. Bunu tümüyle değiştirmek istiyoruz, dedi.

Kılınç, Türkiye'de özgür ve güçlü bir medya için gerekli tüm yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmaları ile ilgili sorumluluk almaya hazır olduğunu vurguladı.

CHP’nin seçim bildirgesinde  yer alan medya ile ilgili düzenlemeleri anlatan Yüksel Mansur Kılınç, özgür medya programının aynı zamanda bir iktidar programı olduğunu ifade ederek  sözlerini  şöyle sürdürdü:

“Yurttaşların gerçekleri öğrenme hakkının önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Medya kuruluşlarını iktidar güdümüne sokmak için kamusal kaynakların ödül, kamusal cezaların sopa olarak kullanılmasına son vereceğiz. Basın İlan Kurumu aracılığı ile verilen kamu ilanlarının fiyat tarifesini objektif kıstaslara bağlayacağız. Yerel medyanın özgür ve objektif bir biçimde yayın yapabilmesi için ekonomik sorunlarını çözeceğiz. Bağımsızlıklarını destekleyeceğiz. Reklam gelirlerinin adil biçimde paylaşılmasını sağlayacak, vergi yüklerini azaltacağız'

 

 

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi

Güncel

Demirtaş: Erdoğan'ın fotoğrafı yanımdaki arkadaşın elindeydi

Güncel

CHP'den Melih Gökçek hakkında suç duyurusu

Güncel

Erdoğan'ın posterlerinin kaldırılması kararına iptal

Güncel

Özhaseki itiraf etti: Müteahhitlik yapıyoruz

Güncel

Adıyaman'da çöp kamyonu devrildi: 2 işçi hayatını kaybetti

Güncel

Gazeteci Ece Sevim Öztürk ifade verdi