unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Ali Haydar Hakverdi Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan ilanları Meclis gündemine taşıdı

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Ankara’nın birçok caddesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait reklam panolarına “Türkiye Gaziler Vakfı' imzalı ilanlar asıldığını belirterek, “Bu ilanlarda çarpıtma haberler üzerinden toplumu kin ve nefrete yönelten ifadelere yer verilerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu alenen hedef gösterilmiştir' dedi.

Hakverdi, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Türkiye Gaziler Vakfı, 8 Haziran 2016 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden kaç adet ve hangi süre ile reklam panosu kiralamıştır?

Kiralanan reklam panolarının toplam fiyatı nedir? Ödeme vakıf tarafından mı yapılmıştır? Ödeme vakıf tarafından yapılmış ise ne zaman ve hangi yolla yapılmıştır?

Bu çirkin ve nefret saçan afişler hangi matbaada ve hangi fiyatla basılmıştır? Tutar Vakıf tarafından mı yoksa başkaları tarafından mı ödenmiştir?

Türkiye Gaziler Vakfı yönetiminde Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı, AKP’li milletvekili ya da yöneticiler bulunmakta mıdır?

Muhtemel fiyatı on binlerce lirayı bulan bu çirkin afişlerin ödemesi Vakıf tarafından yapıldığı düşünüldüğünde; en basit zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanan ve sahip çıkılmayan gazilerimiz ile ilgili çalışması gereken bir vakıf, gazilerimiz için kullanılması gereken kaynaklarını çarpıtma haberler üzerinden yola çıkarak bu tarz çirkin ve toplumu kin ve nefrete yönelten işlere harcamıştır. Vakıf’ın son mali denetlemesi ne zaman yapılmıştır? Yapılmadı ise gerekçesi nedir?

Bu vakıf kurulduğu günden itibaren gazilerimizin yararına hangi hizmetlerde bulunmuştur?

Basında yer alan haberlere göre bir gazimize; 'Benim için mi kollarını kaybettin? İyi ki kollarını kaybetmişsin şerefsiz’ diyen EGO şoförü ve aynı şoförü savunarak görevine tekrar iade eden İ. Melih Gökçek ile ilgili herhangi bir işlem yapılmış mıdır? Gazimize hakaret eden şoför halen görevi başında mıdır? Türkiye Gaziler Vakfı bu şoför hakkında şikâyette bulunmuş mudur?

Basında yer alan iddialara göre EGO şoförünün gazilerimize yaptığı hakareti sonrası Gökçek ile görüştüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar’a büfeler verdiği iddiaları doğru mudur? Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Aylar’a kaç adet büfe verilmiştir? Ne zaman verilmiştir?

Gökçeklere ait olduğu bilinen Beyaz Tv’de yayınlanan bir programda 'Gazilerin hiçbir problemi yoktur’ açıklaması yapan Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar’ın, AKP ile bir bağlantısı var mıdır?

Türkiye Gaziler Vakfı ve Vakıf Başkanı Lokman Aylar’ın twitter hesabından atılan nefret dolu, ayrımcı ve hedef gösteren tweetler ile ilgili herhangi bir işlem yapılacak mıdır?'

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

Ankara'da IŞİD operasyonu

Politika

Seçim sonucunu 3 gün önceden açıklayan Milliyet şimdi de özür diledi!

Politika

Meral Akşener 'altına düşmeyecekleri' vekil sayısını açıkladı!

Politika

Üsküdar Belediyesi'nden İyi Parti mitingine engelleme

Politika

Pazar günü göreceğiz, “TAMAM” mı, “devam” mı | Nahit Duru yazdı...

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu TELE1'de konuştu: İlk kez demokratik yollarla diktatör devrilecek

Politika

Muharrem İnce CHP'yi ikiye katladı: Dip dalga geliyor

Politika

İnce'nin mitingine İnternet sansürü! 

Politika

İnce'nin İzmir mitingine büyük katılım: Kaç kişi oradaydı?

Politika

Erdoğan'ın seçim şovu: Bitmeyen havalimanına indi

Politika

Demirtaş'tan Twitter'da e-miting

Politika

Bakan Soylu'dan CHP'lilere tehdit