unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Başkandan çarpıtmaya çok sert yanıt: Zavallı Tayyar, Ankara'nın ergeni Melih

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, AKP milletvekili Şamil Tayyar’ın meclis kürsüsünden kendisi hakkında söylediği yalanlara Halk TV’de katıldığı Sol Şerit programında yanıt verdi.  Otlu, “Çözüm süreci denilen süreçte hendekler kazılırken, şehirlere bombaların yığılırken bunlara müdahale edecek olan devletin valilerini, kolluk güçlerini engelleyen AKP’dir' dedi.  

AKP’li Şamil Tayyar, önceki gün meclis kürsüsünde İstanbul Gençlik Örgütleri Başkanı Kenan Otlu’nun 6 ay önce verdiği bir röportajda ''Biz nasıl Gezi’de yan yana durduysak, nasıl 1 Mayıs’ta birlikte gaz yediysek, Ankara katliamında kanlarımız birbirine nasıl karıştıysa bu zulmün karşısında da yan yana, omuz omuza duralım' sözlerini çarpıtarak Otlu’yu hedef göstermişti.  Halk TV’de yayınlanan Sol Şerit programında Tayyar’a yanıt veren Otlu, ''Çözüm süreci denilen süreçte hendekler kazılırken, şehirlere bombaların yığılmasına müdahale edecek olan devletin valilerini, kolluk güçlerini engelleyen AKP’dir' dedi.

Otlu yaptığı açıklamada, ''Şamil Tayyar farklı bir algı yaratmak istediği için kafasında bir kurgu yaratıyor ancak önündeki metni okuduğunda kendisini yalanlamış oluyor. Hendeklere çağrı yaptığımız yönünde yalan söylüyor. Kendisi AKP tarafından maşa olarak kullanılan bir zavallı. 6 ay önce yayınlanan röportajda yer alan ifadelerim çok açık. Gezi’de tüm Türkiye nasıl yan yana durduysa 1 Mayıs’ta da ciddi bir direniş ortaya koydu. Gezi’de hiç kimsenin etnik ya da dini kimliğine bakılmadı. Gezi süreci AKP’nin en çok korktuğu süreçti.  Onlar hala o süreçten korkuyorlar. Biz CHP gençlik örgütleri olarak hiçbir faşizmin karşısında boyun eğmeyeceğiz. Günü geldiğinde de bağımsız yargı organları AKP’den hesabı soracaktır’’ dedi.

Otlu ayrıca çözüm sürecinde AKP’li bakanların ve milletvekillerinin Öcalan’ı öven sözlerini de örnek gösterdi. Otlu, ''Yalçın Akdoğan bakın ne diyor; 'Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor’. Yalçın Akdoğan AKP’li bakan. Bir diğeri Mehmet Metiner. O da Tayyar’ın farklı bir versiyonu. O da şunu söylemişti; 'Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.' Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Yiğit Bulut da şöyle demiş; 'Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor.' En son da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatmak istiyorum. O da söyle konuşmuştu; 'Çözüm Süreci'ni bunlar adeta Güneydoğu'da kendileri için silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar.’ O süreçte şehirlere bombalar yığılırken buna göz yumanlar aslında kendi suçlarını itiraf etmişlerdir' dedi.

Sabah gazetesi’nin 25 Nisan 2013 tarihinde manşetten yayınladığı “Kamera kör, anten sağır' haberini de canlı yayında kameralara gösteren Otlu, “Havuz medyası Sabah, teröre nasıl göz yumulduğunu çok net açıklamış. Haber şu; “PKK’nın çekilme güzergâhındaki 120 karakolda termal kameralar çalışmayacak, Heron uçuşları yapılmayacak.' Biz bugünkü sürece AKP’nin izlemiş olduğu işte bu politikalar yüzünden geldik. AKP, teröre yardım ve yataklık yapmıştır' diye konuştu.
 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

İlgili Haberler

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa