unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Böke: Eğitimde de biz varız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, kadınların daha fazla üretime dahil edilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitimde de biz varız, yemekte de biz varız, fabrikalarda da biz varız" dedi.

Çeşme Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi (ÇEŞKA) üyeleriyle bir araya gelen Böke, toplantıda yaptığı konuşmada, güzel bir Türkiye için kadın girişimcilerin çalışmalarının büyük önem taşıdığını belirtti.

Kadınların üretime daha fazla dahil olmasının yollarını açmak gerektiğini söyleyen Böke, "Hedefimiz üretimi hep birlikte yapan bir Türkiye. Üretimin her alanında kadının varlığını kabul eden bir yaklaşıma ihtiyaç var. Eğitimde de biz varız, yemekte de biz varız, fabrikalarda da biz varız" diye konuştu.

ÇEŞKA Başkanı Berna Güler ise kuruluş aşamasında yoğun bürokratik engellerle karşılaştıkları için 9 ay sonra faaliyete geçtiklerini belirterek, "Kadınlarımız ürettikleri ürünleri pazarlarda satarak ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Kooperatifimiz halkla bütünleşmiş durumda faaliyetlerine devam ediyor. Ayrıca CHP Kadın Kollarındaki arkadaşlarımızın da bu çalışmalarımızda büyük katkıları var. Burada önemli olan kadınlarımızın bir araya gelmesiydi, el ele vermesiydi. Bu birlikteliğimizi başardığımızı sanıyorum" dedi.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partililerin de katıldığı sohbet toplantısında Böke'ye ebru sanatıyla yapılmış ipek bir fular hediye edildi.

Çok Okunanlar

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Politika

Hükümetten Menbiç açıklaması

Politika

Ahmet Şık: AKP çok pişman

Politika

Guardian'a konuşan Karamollaoğlu: İngiliz tipi sekülerizm istiyoruz

Politika

Hangi oylar geçerli, hangi oylar geçersiz sayılacak?

Politika

TSK'dan Kandil açıklaması

Politika

Erdoğan 'Messi mi Ronaldo mu' tartışmasına da dahil oldu

Politika

İstanbul'da çocuk cesedi bulundu

Politika

Muharrem İnce'den Erdoğan'a 'erotik şiir' yanıtı

Politika

31 ilde operasyon

Politika

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan Çiller açıklaması

Politika

Times: Erdoğan'ın popülaritesi azalıyor