unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

Erdoğan, İnce'ye cevap vereyim derken kendisini yalancı çıkardı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

The Guardian: Erdoğan kaybederse meclisi feshedebilir

CHP'li Canpolat yaralıları ziyaret etti

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti. Yaralıların sağlık durumlarıyla ilgili hastane yönetiminden bilgi alan İl Başkanı Canpolat, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada terörü lanetlediklerini belirterek “İçişleri Bakanı nerede? Şu ana kadar sesi bile çıkmadı. Sorumlular ne zaman, sorumluluk sahibi olduklarının farkına vararak özür dileyip istifa edecek? Sorumlular derhal istifa etmelidir' dedi.

 CHP İstanbul İl Örgütü, Atatürk Havalimanı’nda önceki akşam meydana gelen terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. CHP heyetinde İl Başkanı Cemal Canpolat’ın yanı sıra İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, il başkan yardımcıları ve ilçe başkanları da yer aldı.

cc.jpg

 "AYRIMCILIĞIN OLMADIĞI BİR ANLAYIŞA İHTİYACIMIZ VAR"

Acil serviste tedavileri devam eden vatandaşları ziyaret eden İl Başkanı Cemal Canpolat, yaralıların durumuna ilişkin de ilgililerden bilgi aldı. Hastane çıkışında acil servis önünde bekleyen yaralı yakınlarıyla sohbet eden İl Başkanı Canpolat, Türkiye’yi yasa boğan terör saldırısıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Canpolat, “Ülkemiz son yıllarda hak etmediği şekilde gerilmiş ve terör örgütlerinin adeta cirit attığı bir merkez haline dönüştürülmüştür. Barışa ve bir arada olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönem yaşıyoruz. Ayrımcılığın olmadığı; ırk, mezhep, bölge ayrımcılığının ortadan kalktığı bir anlayışa ihtiyacımız var. Hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığı bir dönemin içindeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörün her türlüsünü kınıyoruz. Terör nereden gelirse gelsin bu ülkenin birliğini, bütünlüğünü bozamayacak. Bütün ulusumuzun başısağolsun' dedi.

"SORUMLULAR NE ZAMAN İSTİFA EDECEK"

Terörle etkin ve etkinli bir mücadele yürütülmesi ve saldırıların yaşanmasında ihmali olanların hesap vermesi gerektiğini kaydeden Canpolat, hükümeti de sert sözlerle eleştirdi. Son 1 yıl içerisinde yüzlerce yurttaşın terör saldırılarında hayatını kaybettiğini vurgulayan Canpolat, “Ankara'nın göbeğine ellerini kollarını sallayarak bomba patlattılar. Taksim'de, Vezneciler’de, Suruç’ta, havalimanında bombalar patlatıldı, yüzlerce yurttaşımız katledildi. Peki, bunların hiç sorumlusu yok mu? Sorumlular ne zaman, sorumluluk sahibi olduklarının farkına vararak özür dileyip istifa edecek? Bu ülkeyi yönetenlerin hiç mi suçu yok? İçişleri Bakanı nerede? Şu ana kadar sesi bile çıkmadı. Hangi mahallede IŞİD'in, terör örgütlerinin yuvalarıyla karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Türkiye'nin ve İstanbul'un can güvenliği yok. Yurttaşların can güvenliğini sağlamakla görevli olanlar sorumluluklarını yerine getirmelidir. Sorumlular derhal istifa etmelidir' diye konuştu.

Canpolat, yetkililerinden aldıkları bilgilere göre Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4’ü ağır 28 yaralının tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

İlgili Haberler

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti

Güncel

Türkiye, 'çölleşmeye fazla duyarlı ülkeler' arasında

Güncel

Şehir hastanelerindeki usulsüzlüğü ortaya çıkardı, görevden alındı

Güncel

Akşener'in konuk olacağı programa izin yok