unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li kadınlardan en fazla şehit veren ile ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Adana’nın şehitler kenti haline geldiğini belirterek, teröre tepki gösterdi. En fazla şehit veren illerden biri olan Adana’da şehit ailelerini ziyaret edip acılarını paylaşan Köse, “Bugün Adana’da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu’nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve MYK Üyesi Nevin Zaimoğlu,MYK yd üyesi Neslişah Aydın Ilbay, şehit ailelerinin acısını paylaşmak üzere İl Kadın Kolları örgütünün davetlisi olarak geldiği Adana’da ilk olarak CHP Adana İl Başkanlığı’nda kadın kolları örgütü ve partililerle bir araya geldi.

“KADINLAR SİYASETTE EŞİT TEMSİL EDİLMELİ'

CHP Adana İl Yönetimi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, Şehit Aileleri Derneği Emine Kunt, ilçe kadın kolları başkanları ve yöneticileri ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda Adana İl Başkanı Ayhan Barut, kadınların yaşamın ve siyasetin olmazsa olmazlarından biri olduğunu kaydetti.

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, Köse’ye kendilerini kırmayıp Adana’ya geldiği için teşekkür ederken, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP’nin iktidara ulaşması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Türkmen, “Başarıya ulaşmak için genel başkanımızın, MYK üyelerimizin ve Adana örgütlerimizin ve kadın örgütlerimizin emrine olacağım'

“ADANA ŞEHİTLER KENTİ OLDU'

Ülkenin dört bir yanının kan gölüne döndüğünü, şehitlerin, kadın cinayetlerinin ve sorunların sayılamaz hale geldiğini vurgulayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Adana ne yazık ki bir şehitler kenti oldu. Çok üzgünüm. Şehit ailelerimizin acısını paylaşıyorum. Acılarımızı sırtımızda taşımadan, sol göğsümüzün altında biriktirerek, unutmadan, unutturmadan, sol yanımızı güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz' dedi.

“ADANA’DAN BİR KIVILCIMI YAKACAĞIZ'

İktidarda sorumluluk alabilecek hiçbir yetkilinin olmadığını belirten Köse, CHP kadın örgütüne çok büyük görevler düştüğünü kaydetti. Köse, “Bugün Adana’da bir kıvılcımı yakmak istiyoruz. Bu kıvılcımın Anadolu’nun her bölgesine ateş olarak yansıyacağına inanıyorum. Çünkü Adana’da güçlü bir kadın örgütü ve güçlü bir siyasi yapı var' diye konuştu.

“BİRLİKTELİĞİMİZDEN GÜÇ ALACAĞIZ'

CHP Kadın Kolları Örgütünün yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Köse, kadın örgütlerinin güçlü olmadığı bölgelerde yeni bir çalışma modeli başlatacaklarını ifade etti. Köse, “Birbirimizin eteğini aşağıya çekmeden, dedikodudan beslenen zihniyetlere izin vermeden birlikte, sevgiyle, birbirimize güvenerek CHP’yi iktidara taşımak için yol alacağız. Biz birlikte güçlüyüz, birlikteliğimizden güç alacağız' ifadelerini kullandı.

“KADIN ÖRGÜTÜ OLARAK HEP ALANLARDA OLACAĞIZ'

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinliğini Ankara, İstanbul ve İzmir kadın kolları örgütlerinin de katılımıyla Kayseri’de yapacaklarını açıklayan Fatma Köse, “Bizler evlerde, sokaklarda, mahallelerde, fabrikalarda tarlalarda çalışan kadın örgütü olacağız' şeklinde konuştu.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, dernekte şehit fotoğrafı asacak yer kalmadığını belirterek, teröre tepkisini dile getirdi, Köse’ye duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Köse, CHP İl Başkanlığı’ndaki toplantının ardından Adanalı şehitler Fatih Yeniay, Sercan Yılmaz, Kadir Genç, Enver Buğur, Mustafa Turanlı, Ali Öztaş, Serdar Kazar ve Kadir Görgülü ile erkek terörü nedeniyle yaşamını yitiren Türkan Sarıkaya’nın ailelerini ziyaret edip, acılarına ortak oldu.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi

Politika

İnce'den Erdoğan'a, Ömer Halisdemir cevabı: Yine çuvalladın!

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan sandık güvenliği açıklaması

Politika

Milletvekili adayları Tele1'de konuştu: Erdoğan yolun sonunun geldiğinin farkında

Politika

Tansu Çiller'e ilişkin kritik iddia: AKP mitingine bunun için mi gitti?

Politika

Bir kişi hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandı iddiası

Politika

Muharrem İnce: Adaleti unuttu, kalkınmayı unuttu

Politika

Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye tebrik

Politika

İnce, Le Monde'un kapağında: Erdoğan'ı terleten siyasetçi

Politika

Doğu Perinçek mal varlığını açıkladı

Politika

Kani Beko'dan 'Ezik insanlar' yanıtı

Politika

Bu Düzen Değişmeli Platformu adayı Aydemir Güler: Neden devri sabık yaratmayacağız?