unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Onursal Adıgüzel: Marmara Dişte Neler Oluyor?

Onursal Adıgüzel, “Hastalar için kullanılan malzemelerin, öğrencilere satın aldırıldığı iddiaları doğru mudur?' diye sordu.
Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, Marmara Üniversitesi Sağlık Kampüsü Başıbüyük Yerleşkesi önünde 3 Haziran 2016 tarihinde iş bırakarak eylem yapan öğrenciler tarafından dile getirilen iddiaları sordu. Soru önergesinde hastalar için kullanılan malzemelerin öğrencilere satın aldırıldığına yönelik iddiaların fakülte Dekanı tarafından yalanlanmasına değinerek, “Zorunlu malzeme listesinin basına detaylı fiyatları ile yansımasına rağmen Fakülte Dekanı neden “Öğrencilerimiz hiçbir şeyi kendi ceplerinden ödemiyor' şeklinde bir inkâr ifadesi kullanmıştır?' diye sordu. 
“Fiziki Şartların Yetersizliği Öğrencileri Mağdur mu Ediyor?'
Soru önergesinde, fakültede eğitim gören öğrencilerin sosyal medya üzerinden duyurulan ve öğrencilerin yaşadıkları sorunları anlatan bildirideki iddiaları soran Adıgüzel, “Fakültenin yeni yerleşkesinde fiziki şartların yetersiz olduğu, bu nedenle öğrencilerin ve hastaların mağdur edildiğine yönelik iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise, altyapı yetersizlikleri giderilmeden yeni binanın hizmete açılmasının gerekçesi nedir?' diye konuştu.
Türkiye’nin en köklü üniversitelerinde yaşandığı öne sürülen iddiaların düşündürücü olduğunu ifade eden Adıgüzel, ekipmanyetersizliğinedeniyleöğrencilerinzorunlutatileçıkarıldığınayönelikiddiaları da sordu. Adıgüzel, ayrıca “Stajeröğrencilerinangaryaişyükünedeniylemağduredildiğineyönelikiddialardoğrumudur?' diyesordu.
“Kadın ÖğrencilereTacizİddialarıDoğru Mu?'
Öğrencilertarafındandilegetirilenşikayetlerarasında, öğrencilerinkenditelefonlarından hasta aramakzorundabırakılmalarısebebiylekadınöğrencilerinbazıhastalartarafındantacizeuğradıklarıiddiasınınyeraldığınadikkatçekenAdıgüzel, “Fakültede öğrenim gören kadın öğrencilerin hastaların tacizine maruz kaldıklarına yönelik iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise öğrencilerin karşı karşıya olduğu bu güvenlik zafiyetinin sorumluları kimlerdir? Bunlar hakkında yasal bir işlem başlatılmış mıdır?' diye konuştu. 
Öteyandan, geçtiğimiz günlerde, üniversitede öğrenim gören öğrenciler sosyal medya üzerinden başlattıkları eylemde, #MarmaraDişRezaleti etiketini kullanarak sorunlarını dile getirmişti. 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

İlgili Haberler

Politika

Akşener'den ilk açıklama

Politika

Erdoğan'dan ilk açıklama

Politika

Binali Yıldırım'dan Erzurum'daki çatışmaya ilişkin açıklama

Politika

Aile Bakanı Kaya'ya oy kullandığı okulda protesto

Politika

Sandıklar kapandı: Akşener'den ilk açıklama

Politika

İzmir'de gün boyu neler yaşandı?

Politika

TSK'dan 'Menbiç' açıklaması

Politika

Adil Seçim Platformu'ndan uyarı

Politika

Yurt dışında oylar sayılmaya başladı

Politika

Kılıçdaroğlu: Sandıkları terk etmeyin

Politika

'Türkiye genelinde AKP terörü yaşanıyor'

Politika

Darülaceze'de oy itirazına AKP'lilerden saldırı