unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li Tekin Bingöl: Derin devlet Erdoğan'dır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, AKP iktidarının 2002 yılında ülkede terör yokken bugün kan ve gözyaşının hâkim olduğu bir ülke haline dönüştürdüğünü söyledi. Bingöl, "Geçmişte derin devlet söylemleri vardı. Bugün artık derin devlet AKP'dir, derin devlet Erdoğan'dır. Bütün bunların bilincindeyiz." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, Muğla'da CHP milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir ve Akın Üstündağ, İl Başkanı Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve diğer bazı partililerle biraraya geldi.

İl başkanlığındaki toplantıdan önce gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bingöl, 14 yılının içinde olan AK Parti iktidarının, sadece kendi siyasi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini öne sürdü. Türkiye'nin bugün komşularından yoksun, itibarsızlaştırılan, yalnızlaştırılan ve her şeyden öte bir terör girdabının içine sokulur duruma getirildiğini söyleyen Bingöl, “Biz, terör nereden gelirse gelsin tümünü lanetliyoruz. Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve hiçbir şekilde sonuç alınamayacak bir olay olduğunu çok net bir şekilde biliyoruz. Pekiyi, bu ülkeyi terör olayının içine sürükleyenler kimler? Kendi siyasi çıkarlarını hayata geçirmek adına ülkesini, yurttaşlarını gözardı edip bunu odaklayan, sadece ve sadece siyasi iktidar ve bunların yöneticileridir." ifadelerini kullandı.

Tekin Bingöl, ülkeyi kan gölüne çevirenlerin günlük konuşmalarla, sadece alışılagelen söylemlerle, cenazelere dahi saygı göstermekte imtina ettiğini savunarak, "Onlar için varsa yoksa kendi siyasi ikballerini korumak, egolarını tatmin etmek ve gündemdeki başkanlık sistemini hayata geçirmek. Gerisi onlar için teferruat adeta. Bizim cumhuriyete karşı sorumluluğumuz var. Yok etmeye çalıştıkları cumhuriyetin değerlerini yeniden inşa etmek gibi sorumluluğumuz var. Bu ülkenin bütün vatandaşlarına ayrımsız, etnik kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun hepsini kucaklayan, yeniden kardeşlik duygularını birinci derecede önemseyen, birliğimizi, bütünlüğümüzü tesis eden bir Türkiye oluşturmanın kavgasını vereceğiz. Bizim kavgamız şiddeti öteleyen ve terörü reddeden, bizim kavgamız dostluğu, barışı, birarada huzur içinde yaşamayı ilke edinen bir anlayıştır." diye konuştu.

"DERİN DEVLET ERDOĞAN'DIR"
Ülkede yaşanan bu katliamlara rağmen istihbarat örgütlerinin nerede olduğunu soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, "Bu ülkenin emniyeti nerede? Onlar sadece Erdoğan'ı ve AKP'lileri korumakla mı yükümlüler? Onlar sadece onların mı istihbarat örgütü? Onlar sadece onların can ve mal güvenliğini korumakla mı yükümlü? Türkiye böyle bir hale dönüştürüldü. Geçmişte derin devlet söylemleri vardı. Bugün artık derin devlet AKP'dir, derin devlet Erdoğan'dır. Bütün bunların bilincindeyiz. Bu ülkeye karşı olan sorumluluğumuzu, ne gerekiyorsa hayatımız pahasına da olsa bütünlüğünü koruyacağız. Türkiye'nin bölünmesini önlemek adına ne gerekiyorsa yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir Kuvayi Milliye anlayışı var. Kuvayi Milliye ruhunu başlatanlar, kalpaklı Kuvayi Milliyeciler, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini attılar. Bugün kalpaksız Kuvayi Milliyeciler, aynı anlayışla yeniden Türkiye'yi onurlu, güvenilir, yaşanabilir, itibarlı bir Türkiye haline dönüştüreceğiz." dedi. 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan: Van depreminde paraları Kandil'e verdiler

Politika

Laf söyledi balkabağı… | Yeliz Koray yazdı...

Politika

Süleyman Soylu: Erdoğan büyük bir devrimcidir

Politika

İnce: Erdoğan artık kekin ötesinde hayali olmayan bir adam

Politika

YSK'dan seçim günü için çay bahçesi kararı

Politika

VAR'a YOK'um | Ali Kaya Soysal yazdı...

Politika

Gerçek işsizlik sayısı açıklandı!

Politika

Akşener: Şimdi şerefsiz şerefsiz geziyorlar

Politika

Akşener, başkan yardımcıları'nı açıkladı

Politika

Yıldırım, Menbiç'ten sonraki hedefleri açıkladı!

Politika

Belediye, Erdoğan'ın mitingi öncesi sokaklara gül suyu sıktı

Politika

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu