unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li vekil meydan okudu: Atatürk'ün adını Anayasa'dan çıkartmaya kimsenin gücü yetmeyecektir

Milletvekili Kazım Arslan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 “Saray’da kaçak inşaatlar nasıl gidiyor bilmem ama bu kadrolar her şey gibi Cumhuriyet kurumlarını ve Atatürkçü değerleri yıkmayı da inşaatçılık saydı. Şunu iyi bilsinler ki, Cumhuriyet Anayasası ve Atatürkçü ideolojinin tüm kurum ve değerleri, bu toplumun harcıdır, birleştirici gücüdür ve temel direğidir.
Mehmet Uçum Hayal Dünyasına Uçmuş
Hiç boşuna uğraşmayın; sizin üzerinde oturduğunuz Saray gibi, hazırlayacağınız Anayasa da şimdiden hukuksuz ve temelsizdir ve hiçbir şekilde tasvip görmeyecektir. Onun için bir an bile aklınızdan çıkarmayın; üzerinde oturduğunuz her şeyi Atatürk’e ve Cumhuriyetin kurumlarına borçlusunuz. Eğer bugün Cumhuriyet olmasaydı, acaba Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan ve danışman olma imkanınız olacak mıydı?
 

İyi Düşünün, Her Şeyinizi Cumhuriyete Borçlusunuz
Kaçak oturduğunuz arazinin adı Atatürk Orman Çiftliği, oturduğunuz makamlar Atatürk’ün koltuğu. Satıp savıp özelleştirdiğiniz kurumların hepsi Atatürk Türkiyesinin kurumları… Atatürk’ü anayasadan silmeye teşebbüs etmek, hatta ideolojisini Anayasamızdan silmek gibi boşa çıkacak anlamsız işlerle uğraşmayın. Bunu yapmaya çalışırsanız, birgün bu uğraşılarınız kısa sürede geri döner sizi çarpar, neye uğradığınızı şaşarsınız.

Tek Adamlık ve Başkanlık için Atatürk’e Saldırıyorlar
 
Şunu iyi bilmeniz gerekir ki, gaflet içindeki bir aklın Cumhuriyetin tüm değerlerini borçlu olduğu Atatürk’ü anayasadan çıkarmaya, toplumun harcı olan Atatürk ideolojisini yok etmeye gücü yetmez. Bu kadroların asıl amacı tek adamlık ve başkanlık uğruna, Erdoğan adı dışında hiçbir değerimizi, önderimizi görmezlikten gelmektir. 
Atatürk'ü sevmeseniz bile, onun ülke ve sizler için yaptıklarını hiçbir zaman unutmayınız. Yaptığınız girişimler ve tüm çabalarınız boşunadır! Ne başkanlık adı altındaki diktatörlük sistemini, ne de Atatürk adını ve gururla savunduğumuz kurumlarını Anayasadan çıkarmanıza asla izin vermeyeceğiz.
 
Atatürk’ün Mirası Cumhuriyettir, Size Bırakmayız!

Açıklamalarına bakılırsa, güya dünyadaki anayasaları incelemişler, ama bir gerçek var ki Cumhuriyet Anayasasının özünü tam kavrayamadan dünyaya açılmışlar…
Dünyanın hiçbir toplumu ve anayasası, kurucu liderleri ve kurumlarıyla kavga ederek, rejimi her hafta başka bir parti yöneticisinin ağzından tartıştırarak bir yere varamadı. Üniter yapımız, parlamenter düzenimiz, bugün millet egemenliğine dayalı Cumhuriyet var olduğu için ayakta… Bugün Türkiye, demokrasiyle ve laiklikle yönetilebiliyorsa, toplum mezhep ve kimlik karmaşasıyla birbirine düşmemişse, Atatürk Orman Çiftliği arazisinden Ankara’ya bakanlar, bunun öncelikle Atatürk’ün mirası ve değerleri sayesinde olduğunu iyi bilmelidir.

Neyin peşindesiniz?
Her tür olumsuz düşüncelerinize ve lekelemenize karşı adı ve mirası tertemiz kalmış Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm kurumlarını sata sata bitiremeyenler, mirasının üzerine yeni binalarla konmaya çalışanlar, Dünyanın en büyük sarayını yaparak şaşaalı hayat sürenler "Atasız Anayasa" yazacakmış, boşuna uğraşıyorsunuz. Hiç merak etmeyin, bunları yapamadan iktidarınız sona erecek, bu hayalleriniz bitecek. 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ismini ve ideolojisini Anayasamızdan hiç kimse silemeyecektir."
 

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

Bahçeli'nin af önerisi hangi suçları kapsıyor?

Politika

Ahmet Şık: 24 Haziran seçimleri varlık ve yokluk savaşıdır

Politika

Erdoğan el yükseltti: Suriye'de bütünlüklü işgal sinyali

Politika

Görev sırası bizde

Politika

Orhan Aydın: Karardan vazgeçilmezse konservatuvar binasını işgal ederiz

Politika

Seçimin sorusu ortadayken | Hürriyet Yaşar - ABC Kritik

Politika

Süleyman Soylu: Yeni bir belge daha çıktı

Politika

12 bin kadın güvenlikleri sağlanmadığı için oy kullanamayacak!

Politika

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Politika

Seçim sonucunu 3 gün önceden açıklayan Milliyet şimdi de özür diledi!

Politika

Meral Akşener 'altına düşmeyecekleri' vekil sayısını açıkladı!

Politika

Üsküdar Belediyesi'nden İyi Parti mitingine engelleme