unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'li vekiller arasında 'Kayseri kurnazlığı' anlaşmazlığı

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir'in, Başbakan Davutoğlu'nun Kayseri kurnazlığını bir başarı olarak gördüğünü söylemesi üzerine, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri'nin kurnazlıkla anılmasından rahatsız olduğunu söyledi.

Parlamentoda CHP Sağlık komisyonu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Brüksel'deki Türkiye-AB zirvesindeki görüşmelerden sonra "Kayseri pazarlığı iyi oldu" şeklinde yaptığı açıklamayı eleştiren CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Başbakan Davutoğlu'nun Kayseri kurnazlığını bir başarı olarak gösterdiğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu'nun Kayseri kurnazlığını bir başarı olarak gördüğünü kaydeden Nurettin Demir, "Türkiye Asya ile Avrupa arasında bir ölüm köprüsü oldu, her gün gelen şehitleri toplum da kanıksamaya başladı, Batı'da çocukların sahillere vuran cesetleri ile insanların artık yüreklerinin körleştiğini görüyoruz. Böyle bir süreçte birçok tarihi olaylar yaşanıyor, pazarlıklar var. Kayseri kurnazlığını Başbakan bir başarı olarak kendisine gösteriyor, '3 milyar daha aldık' diyor, 'vize muafiyeti gelecek' diyor ama bu canların bir karşılığı olur mu ben bir insan olarak bunun üzüntüsünü yaşıyorum" dedi.

Dünyada en önemli sorun sığınmacı sorunu olduğunu kaydeden Nurettin Demir, "Sığınmacılarla ilgili sorunlar AB sadece Merkel ile Başbakan'ın oturup 6 saat pazarlık yapması ile çözülebileceğine inanmıyoruz. Yapılan pazarlığın bir Kayseri kurnazlığından çok daha büyük olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK RAHATSIZ OLDU

Toplantının sonunda bir düzeltme yapmak istediğini söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, "Kayseri Kurnazlığı denildi, Sayın Nurettin Demir vekilimiz bundan bahsetti. Bir Kayseri milletvekili olarak konuşuyorum, Kayseri çalışkan, emeğinin değerini bilen ve ülkesine hizmet eden insanları olan bir şehirdir. Kurnazlıkla anılmasından alındığımı belirtmek isterim. Hem Sayın Başbakan'a hem de komisyon başkanımıza sitemimi iletmek istedim" diye konuştu.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

Seçim öncesi Demirtaş'tan son sesli mesaj

Politika

'Yeşil'in sağ kolu yakalandı' iddiası

Politika

İstanbul'da Erdoğan alarmı: 7 ilçede miting

Politika

İyi Parti'nin büyük İstanbul mitingi iptal edildi

Politika

Aile hekiminin sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle sözleşmesi feshedildi

Politika

Ahmet Hakan'dan Erdoğan'ın beğeneceği yazı: Muhalefete umut olup da...

Politika

Buzdolabı ve fırından sonra 'küvet'

Politika

Demirtaş: İnce heyecanlı, Erdoğan gidici

Politika

Bahçeli'nin af önerisi hangi suçları kapsıyor?

Politika

Ahmet Şık: 24 Haziran seçimleri varlık ve yokluk savaşıdır

Politika

Erdoğan el yükseltti: Suriye'de bütünlüklü işgal sinyali

Politika

Görev sırası bizde