unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'liler polis barikatını aşarak yürüdü!

CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından düzenlene yürüyüş, İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, CHP'li Tepebaşı İlçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mahmudiye İlçe Beledi Başkanı İshak Gündoğan, Han İlçe Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP İl Başkanı Sinan Özkar'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi, 'Seninleyiz Kılıçdaroğlu' yazılı pankart açıp Hamamyolu Caddesi'ndeki Saatli Park'a doğru yürüyüşe geçti. 

Sık sık 'Katil PKK, işbirlikçi AKP' şeklinde slogan atan kalabalığın önü Sağlık Müdürlüğü önünde polisler tarafından kesildi. Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile CHP İl Başkanı Sinan Özkar polislere yürüyüşten vazgeçmeyeceklerini söyledi. Ön sırada bulunan CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile partililer, çevik kuvvet barikatına yüklendi. Kısa süre yaşanan arbedenin ardından barikatı yaran CHP'liler, yürüyüşlerine davam ederken, TOMA'lı çevik kuvvet polisleri ise kenara çekilerek kalabalığa herhangi bir müdahalede bulunmadı. 

Sloganlar atarak Hamamyolu Caddesi Saatli Parka gelen kalabalığa hitaben CHP İl Başkanı Sinan Özkar konuşma yaptı. Genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırılara tepki gösteren Özkar şöyle konuştu:

"Terör örgütüne dokunmayın diye valilere emir veren, terör örgütünü şehirlere yerleşmesine göz yuman kimdir? Dolmabahçe mutabakatına imza atan Kemal Kılıçdaroğlu mudur? Her yaptığınızın, her hırsızlığınızın, her şehidin, katline sebep olduğunuz her yurttaşın hesabını soracak olan Kılıçdaroğlu'dur. İlka ki hesap günü gelecek. Genel Başkanımıza saldıran beslemeleriniz ne onu, ne bizi yıldıramaz." 

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık daha sonra dağıldı.
 

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

İlgili Haberler

Güncel

Çavuşoğlu'ndan Menbiç açıklaması

Güncel

Enes Kanter'in babasına FETÖ'den hapis istemi

Güncel

Millet Kıraathanesi'nde KFC ve Burger King

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti