unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

CHP'ye yapılan saldırıların arkasında 'MİT var' iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün grup toplantısında, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a yönelik saldırıyla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. AKP hakkında terör örgütüne yardım yataklıkla ilgili parti olarak suç duyurularında bulunmalarının ardından saldırıların geldiğine işaret edip, “Saray destekli bazı duyarlı çevrelerin hangi oyunların içinde olduğunu biliyorum' dedi.

Cumhuriyet'ten Ayşe Sayın'a konuşan CHP'li kaynaklar saldırıların arka planı için MİT'i işaret etti. Cumhuriyet'teki haber şu şekilde;  

Grup toplantısı sonrasında konuştuğumuz Kılıçdaroğlu’ndan, bu ifadelerini biraz daha açmasını istedik. Ancak “Umarım artmaz ama şimdilik fazla bir şey söylemek istemiyorum' diyerek konuyu kapattı. CHP Lideri, bir kez daha Davutoğlu’nun, partililerine yönelik saldırıları kınamamasını eleştirip, Saray’ı kastederek, “Çünkü korkuyor' demekle yetindi.

Ancak CHP’de yaygın görüş bu işin arkasında “Saray’a hizmet edip, durumdan vazife çıkaranlar' olduğu. CHP’den üst düzey bir yetkili, AKP’nin suç duyuruları nedeniyle kendilerine dava açamadığını, açtığı taktirde belgelerin “teröre yardım yataklık' iddiasını net bir şekilde ortaya koyacağına dikkat çekiyor. Bütün bu saldırıların arkasında CHP’yle ilgili “terör örgütlerine destek veriyor' algısını yerleştirme amacının yattığını belirten CHP’li yetkili, şu önemli iddiada bulundu:

“AKP’yi terör örgütüne yardım yataklıktan suç duyurusunda bulunmamız rahatsız etti. Çünkü belgeler, bulgular var elimizde. Çünkü gerçek. En büyük beklentimiz, dava açmaları bize. Ama açsalar resmi olarak bütün belgeleri mahkemelerin önüne yığma şansımız var. Dava açamadıkları için bunun üstünü bir şekilde karartmanın yolu olarak da 'CHP terör örgütlerine destek veriyorlar, milletvekilleri, il başkanları destekliyorlar’ algısı yaratmaya çalışıyorlar. Ve Yenimahalle’de Saray’a hizmet eden bir ekiple koordineli götürülüyor. İçlerinde tahrik yapacak MİT elemanlarını buluyorlar. Bunları bizim il başkanlarımıza, milletvekillerimize saldırtıyorlar.'

Tozan da suçlamıştı

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, 26 Mart’ta, kendilerine “Osmanlı torunları' diye adlandıran bir grup tarafından darp edildi. Tozan saldırının siyasi ve organize olduğunu söylemişti. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de geçen hafta sonu gittiği bir şehit cenazesinde, K.A. adlı bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?