unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çocuk istismarcısının paneli protesto edildi!

"Zamanın Sabrı" başlıklı konferans vermek üzere Sinop'a gelen ve kamuoyunda "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir" fetvasıyla tanınan Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nurettin Yıldız, kentte protesto edildi.

Kadın ve çocuk istismarına, pedofiliye meşruiyet kazandıran fetvalarıyla kamuoyunda tanınan Nurettin Yıldız, konferans vermek üzere geldiği Sinop'ta protesto edildi. Dün akşam saatlerinde Hükümet Konağı önünde toplanan grup, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH ortaklığıyla düzenlenen Nurettin Yıldız konefarsını protesto etti. 

Basın açıklamasını Sinop Barış ve Demokrasi Platformu adına Bilgin Bekiroğlu yaptı. Bekiroğlu, Yıldız’ın "6 yaşındaki çocukla evlenilebilir", "Çalışan kadınlar, fuhuşa hazırlık yapan sürece destek veriyor" gibi çıkışlarını hatırlatarak, "Tüm bunlar cumhuriyet kazanımlarını enkaz olarak gören bir zihniyetin bilince çıkmasıdır. Bu kent buna izin vermeyecektir" dedi.

Yetkililerin ve kamu adına yetki kullananların anayasal sorumluluklarını hatırlamazlarsa, Sinop halkının laikliğe sahip çıkacağını vurgulayan Bekiroğlu şunları söyledi: 

"Bahsi geçen organizasyonun Edirne’de, Muğla’da ve Antalya’da iptal edildi. Yerel mülki idareyi anayasal sorumlukla hareket etmeye çalışıyoruz. Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’yı hem bu kente anayasanın en sorumlu temsilcisi olarak, hem de anne ve kadın kimliğiyle çocuklarına, geleceğine ve cumhuriyetin temel kazanımlarına sahip çıkarak Sinop halkının sesine kulak vermeye davet ediyoruz."

Grup, 12 Mayıs Perşembe planlanan konferansın iptal edilmemesi halinde, konferansın olduğu gün başka bir protesto gösterisi daha yapılacağı açıklandı. 

 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Güncel

Petrol boru hattında patlama

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı eşi Demirtaş da seslendirdi

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 21 gözaltı

Güncel

Tutuklu Yunan askerler hakkında karar

Güncel

Bakan Veysel Eroğlu: Özal'ı limonatayla zehirlediler

Güncel

Erdoğan E-5'te bile propaganda yapıyor

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi