", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çocuk istismarlarının araştırılması teklifi, AKP oylarıyla reddedildi

MHP'nin çocuk istismarlarının araştırılması ve önlenmesine yönelik araştırma komisyonu kurulması için yaptığı teklif AKP'lilerin oylarıyla reddedildi.

CHP Milletvekili Eren Erdem, ilk olarak onaylanan öneri Meclis Başkanı'nın iptal ettiği ve AKP'lilerin çoğunluğu sağladıktan sonra tekrar oylama yapılarak komisyonun kabul edilmediğini iddia etti

CHP Milletvekili Eren Erdem oylamanın sonucunu Twitter hesabından durdurdu. 

'Çocuk istismarını engelleme komisyonu' şimdi yapılan oylamada AKP oyları ile reddedildi. Tüm muhalefetin EVET oyuna rağmen AKP HAYIR dedi..

MHP'nin grup önerisi (Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu) oylanırken, AKP'li vekiller dışarıdaydı. Biz çoğunluktuk ve EVETkararı çıktı.

AKP'li Meclis Başkanı oylamayı kabul  etmedi, ve oylama tekrar edildi. AKP'liler salona girdi, HAYIR oyu kullandı. Ve önerge reddedildi.

Böylece 'Çocuk İstismarını Önleme Komisyonu' kurulması için yapılan oylamadan HAYIR sonucu çıktı. Ülkemiz için vahim bir durum..TBMM'NİN TWİTTER HESABINDAN SANSÜR
Önerininin AKP oylarıyla reddedilmesi, TBMM'nin resmi Twitter hesabından sansürlenerek üstü kapalı bir şekilde aktarıldı. Resmi hesaptan atılan tweet'te, önerinin içeriğine değinilmeden "MHP Grubunun önerisi görüşülüyor" ve "Öneri kabul edilmedi" denildi.

OYLAMADA HİLE Mİ YAPILDI?
'
Çocuk istismarını engelleme komisyonu' önerisi yapılan oylamada AKP oyları ile reddedildi. Tüm muhalefetin evet oyuna rağmen AKP'li vekiller hayır oyu kullandı. Komisyon önerisi oylanırken, AKP'li vekillerin dışarıda olduğu ve ilk etapta evet oyunun çıktığı belirtildi. Buna itiraz eden diğer partlilerin vekilleri, Meclis Başkanı'nın oyları saymadığını ifade ederek hayır oyunun nasıl çıktığını" sordu. Gelen itirazlar üzerine AKP'li Meclis Başkanı'nın oylamayı kabul etmemesinin arından tekrar edilen yeni oylamada AKP'liler salona girerek hayır oyu kullandı. Böylece önerge reddedilmiş oldu.

12325274_10153564358911588_1934249329_n.jpg

TUNCAY ÖZKAN'DAN TEPKİ

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Twitter'dan, "Çocuk istismarlarını araştırmak için komisyon kurulması önerimiz muhalefetin EVET oyu vermesine rağmen AKP'NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ" mesajını paylaştı. 

Ardından Suruç katliamı sonrası CHP'nin Meclis'e getirdiği 'Terör olayları araştırılsın' önerisini hatırlatarak "Terörü araştıralım "Hayır"

Çocuk istismarlarını araştıralım "Hayır" 

Hepimizi utandırdınız. Çocuklarınız da sizden utanacak. Yazıklar olsun" mesajını paylaştı; 

Çok Okunanlar

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?