unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çocukların birbirine dövdürüldüğü dini okuldan 'dini' savunma!

Geçtiğimiz hafta İstanbul Çekmeköy’deki Sevimli Papatyalar Sübyan Okulu’nda kaydedilen görüntülerde 3,5 yaşlarındaki bir çocuk öğretmenlerinin gözetimi altında diğer çocuklara dövdürülmüştü. İki veli görüntüleri ele geçirmiş ve okuldan şikayetçi olmuştu. Konunu BirGün'den Serbay Mansuroğlu'nun haberiyle gündeme oturması üzerineOKUL  yönetimi skandal bir açıklama yaptı. Yönetime göre bu şikayetlerin amacı Kur’an-ı Kerim eğitimi verilen okulun kapatılmak istenmesi.

Sözcü'nün haberine göre görüntülerde bir öğretmen başka sınıftan getirdiği küçük çocuğu diğer çocuklara dövdürüyor. Skandal, M.U. isimli velinin 4,5 yaşındaki kızının olayları anlatmasıyla ortaya çıktı. Veli, Facebook hesabından “Kızım, öğretmenlerinin ve başka bir öğretmenin diğer sınıftan getirttikleri 3,5 yaşındaki bir çoçuğu kendilerine dövdürdüklerinden bahsedince sabaha kadar uyuyamadım ve diğer velileri arayarak çocuklarına sormalarını istedim. Annelerin de böyle bir durumdan biz sorunca haberi oldu ve bütün çocuklar olayı doğruladı. Dün birkaç veliyle okula gittik. Kamera görüntülerini izlemek istedik. Kameranın geriye dönük izlemesinin nereden yapıldığını bilmediklerini söylediler. Bir bilgisayarcı getirerek görüntülere ulaştık. Gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk' dedi.

DAYAK ATAN ÖĞRENCİ VELİLERİ DE ŞİKAYETÇİ OLDU

Görüntülerde diğer sınıftan getirilen 3,5 yaşındaki çocuk, öğretmenin talimatı ile diğer çocuklara dövdürülüyor. Çocuk korkudan öğretmenine sarılmak istese de öğretmen çocuğu tekrar diğer öğretmenlerin arasına atıyor. Ardından sınıfa diğer öğretmen giriyor. Ama durum değişmiyor. Sınıf öğretmeni çocuğun kolunu sertçe çekerek yine diğer çocukların arasına bırakıyor.

SAVUNMANIN BÖYLESİ

Dayak skandalının ardından okul yönetimi facebook sayfasından skandal bir açıklama yaptı. Okul yönetimine göre bu bir karalama kampanyası ve amaç Kur’an-ı Kerim eğitimi verilen okulun kapatılmak istenmesi.

İŞTE O AÇIKLAMA

"Sevgili velilerim ve takipçilerim,
Son zamanlarda yaşanan olayların ardından kötü yorumlara maruz kalmamak adına sayfamı kapatmıştım. Okulumuzda asla gerçekleşmesini istemeyeceğim talihsiz bir olay yaşandı fakat ortalıkta gezen yorumlar yalandır. Öğretmenimizin kısa bir ihmali sonucunda dövdürüyorlar şeklinde suçlamalar yapıldı. Ses kaydı olmamasına rağmen çocuklara dövün dendi şeklinde iftiralar atıldı. Ortada böyle bir şey yoktur. Bu durumdan rahatsız olan velinin şikayeti üzerine ben tereddütsüz kamerayı açtım ve izlettim. Olayları izlemem sonucunda öğretmeni işten çıkardık zaten ama amaçları çocukların rahatsızlığı değil de başka bir şeymiş. Öğretmen çıkmasına rağmen gizli gizli o görüntüler çekilip yalan yanlış yorumlar ve iftiralarla sosyal medyaya yansıtıldı. Ben uzun süredir bu işin içerisindeyim. Bu zamana kadar benimle olan beni tanıyan velilerim böyle bir şeyle asla karşılaşmadı. Bizi bilen bilir ve o bilip güvenenler en büyük destekçimdir. Ben Her zaman velilerimin ve çocuklarımın yanında olup büyük küçük her sorunlarını çözme yolunda oldum. Fakat bu velinin amacı olayı çözmek değil de benim Kur’an-ı Kerim eğitimi verdiğim okulumu kapattırmaktır. Benim sayfamda okulumun nasıl olduğu çok açık ortada. Hiç kimseden de bir şikayet almamışken bir olayı bu kadar abartılıp yaymanın bir iftira olduğu açık ve ortada. Bu yapılanlar karşılıksız kalmayacaktır. Allah bu din düşmanlığı besleyenlere karşı bizim yanımızdadır."

MAĞDUR AVUKATI “ŞİKAYETTE BULUNDUK'

Mağdur ailelerin avukatı Çağrı Çetin, anaokulunun bu açıklaması üzerine ikinci şikayette bulunduklarını, şikayetçi velilerin direkt hedef gösterildiklerini belirtti. Çetin, anaokulunun aynı zamanda kaçak ve ruhsatsız olduğunu da iddia etti.

Video için: 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Güncel

Muharrem İnce: FETÖ'cülerden mi öğrendiniz?

Güncel

Cumhur İttifakı'nda deprem: Bahçeli'den şok açıklamalar

Güncel

Umut Oran: Son adımları atmaya hazır olun!

Güncel

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Güncel

Süleyman Soylu: Siz bizi 24 Haziran'dan sonra görün

Güncel

Meral Akşener'den 'TİKA' iddiası

Güncel

'Demirtaş Ketıl Sohbeti' başladı: Seven alsın seveni