unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cumhurbaşkanı Erdoğan Der Spiegel kapağında

Alman Der Spiegel Dergisi, yeni çıkacak (2 Mart Cumartesi bayilerde olacak) sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kapağına taşıdı. 

Dünya çapında etkili haftalık haber-analiz dergilerinden biri olan Der Spiegel, büyük bir Erdoğan karikatürünün altına Almanya Başbakan'ı Angela Merkel'i yerleştirerek, 'Korkunç Arkadaş' başlığıyla çıktı. Karikatürde, Erdoğan'ın arkasına kağıttan bir uçak saplanmış görünüyor. Bu ayrıntıyla düşürülen Rusya uçağına bir gönderme yapılıyor.

Sinirli ve yumruğunu sallayan, öfkeli ama perişan bir Erdoğan portresi ile Türkiye Cumhurbaşkanının zor durumda olduğu vurgulanıyor.

Kapakta yer alan spotta ise "Özgürlük ve demokrasiye karşı Erdoğan kampanyası" ifadeleri kullanıldı. Bu ifadeyle, Erdoğan'ın Türkiye'de özgürlük ve demokrasi için bir tehdit oluşturduğu ima ediliyor.

Bilindiği gibi, bir Alman televizyonunda yayınlanan ve Erdoğan'ı karikatürize ederek eleştiren bir program nedeniyle Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak nota verilmiş ve yayının engellenmesi istenmişti. Türk Dışişleri yaptığı açıklamada, bu istemin, söz konusu programın Alman devlet televizyonu ARD'de de yayınlandığı için gündeme getirildiğini belirtmişti.

Ancak, AKP Hükümetinin bu istemi, "Almanya'da basın özgürdür, müdahale edemeyiz" denilerek geri çevrildi. Ardından söz konusu programın devamı da aynı televizyonda yayınlandı. ZDF televizyonu bu programdan hareketle Türkiye'deki basın özgürlüğünün durumuna ilişkin bir dosyaya yer verdi.

Şimdi, Der Spiegel dergisinin son sayısındaki kapağı nedeniyle, AKP Hükümeti'nin yeni bir 'nota' vererek yayıyının durdurulmasını isteyip istemeyeceği merak ediliyor.

İşte o kapak; 

der-spegel.png

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Dünya

Trump, KDHC'yi 'olağanüstü tehdit' ilan etti

Dünya

İngiltere, Oxford'daki seks partisiyle çalkalanıyor

Dünya

Hitler'in çatal bıçak takımı satıldı

Dünya

Esad: Trump ile görüşmek sadece zaman kaybı olur

Dünya

İşçiler sarayın gazını kesti

Dünya

Alman Halkı ve Medyası Türkiye‘deki seçimlerle ilgili ne düşünüyor?

Dünya

Şarj olurken telefonu patlayan iş adamı hayatını kaybetti

Dünya

Parlamento bahçesinde kenevir bulundu

Dünya

Naziler, Romanlar…

Dünya

Romanya'da, Sosyal Demokrat Parti'nin liderine 3.5 yıl hapis

Dünya

F-35'leri kullanacak pilotlar ABD'de eğitim görecek

Dünya

SETA D.C.