unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

'Cumhurbaşkanı “yönetmeliği kenara koyun' derse olacağı budur'

Yasin Durak ÖYP kapsamında Ankara Üniversitesi’nde görevliyken “Bu Suça Ortak Olmayacağız' başlıklı bildiriye imza attığı için Niğde Üniversitesi tarafından geri çağrılmıştı. Üniversiteye çağrılmasının ardından sistematik bir mobbing uygulamasına maruz kalan akademisyenin en temel personel haklarından mahrum bırakıldığı belirtiliyor. Göreve başlamasının üzerinden dört ay geçmesine rağmen kendisine personel kimlik kartının dahi verilmediğini belirten Durak, yazdığı dilekçelerin bilinçli bir şekilde işleme konmadığını, araştırma ve yıllık izin taleplerinin de geri çevrildiğini ifade etti.

Üniversite yönetiminin Durak’a yönelik bu keyfi ve hukuksuz uygulamalarına bir dizi idari ve cezai soruşturma süreci eşlik etti. Son olarak, Durak’ın Birgün gazetesinde yayınlanan “Ejderhaya Meydan Okumadan Kahraman Olunmaz' yazısının hemen ardından açılan soruşturmada komisyon Durak’a önce uyarı cezası verdi, ardından da “Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği sabit olduğu' iddiasıyla kendi öğretim görevlisi hakkında adli kovuşturma talebinde bulundu.

Konuyla ilgili soL’a konuşan Yasin Durak, kendilerini Saray’a ispat etmek isteyen yobaz yöneticiler tarafından hedef tahtasına konulduğunu ancak bu tür baskılardan korkmadığını ve yılmayacağını dile getirdi. Durak’ın açıklaması şu şekilde:

“Üniversite yönetiminin hakkımda çıkardığı karara hiç şaşırmıyorum. Zaten varlık kategorisi olarak bile eline aldığı mühürden ve oturduğu makamdan başka bir karşılığı olmayan, yardakçılığı fazilet, yobazlığı ahlak sanan yaratıklar bunlar. Dilekçeleri işleme koymuyor, torpille, kayırıcılıkla, dalkavuklukla iş görüyorlar. Yobazlığın iktidarında kamuda böylesi bir yozlaşma olmasına şaşmamak gerekir elbette. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı çıkıp “yönetmeliği kenara koyun' derse olacağı budur. Aydın düşmanlığı iliklerine işlemiş faşistler her türlü hukuksuzluğu kendilerinde hak görüyorlar. Şu an aralarında popülerlik kazanan en küçük hesap ise kendilerini saraya ispat etmek. İşin özü sağcı idareciler, çoğunlukla da geçmişte Fethullah’la ilişkisi olanlar, bugün kendilerini aklamak için solculara saldırıyorlar. İmzacı akademisyenler ise en açık hedef. Yaftalamalar, yalnızlaştırmalar, bürokratik baskılar, deli saçması soruşturmalar, uzaklaştırmalar, işten atmalar, hapse atmalar derken her türlü yıldırma operasyonunun nesnesi olduk. Buzdağının görünmeyen kısmında ise tehditler, faşistlerin tacizleri ve günaşırı linç edilme tehlikesiyle işe gidip gelmek var. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar, memleketin her köşesinde en okunaklı çehremizle barışı ve eşitliği savunmaya devam edeceğiz! Korkarsak yüreğimiz kurusun! Çünkü onların tek başa çıkamadığı şey cesaretimizdir!'

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

YSK Başkanı Güven: Güzel bir seçim sonuçlandırdık

Güncel

Meclis'in ilk oturumunu Devlet Bahçeli yönetebilir

Güncel

Bir vahşet haberi de Isparta'dan geldi!

Güncel

Sonuçlar açıklandı, sosyal medya gözaltıları başladı

Güncel

HDP'den Meclis'e 25 kadın vekil

Güncel

Yandaş basında Erdoğan sevinci

Güncel

Müslüman Kardeşlerden Erdoğan'a seçim tebriği

Güncel

CHP PM üyesi: Genel Başkan nerede!

Güncel

HDP oyları Doğu'da düşüş yaşadı, Batı'da yükseldi

Güncel

'Yetmez Ama Evetçi' Aydın Engin: Demokrasi kaybetti

Güncel

Bakan Şimşek: Piyasalar seçimi kutluyor

Güncel

CHP hangi illerde milletvekili çıkaramadı?