'Musul operasyonunda da Türkiye'nin çizmiş olduğu çizgilere ters düşecek bir gelişme henüz yaşanmadı. Türkiye, bölgedeki en önemli şehirlerden birisi olarak etnik dengelerin değiştirilmesi, bölgesel büyük istikrarsızlığa yol açacağını düşünmektedir. O nedenle Musul operasyonunda Musul halkının öncelikli olması uluslararası camianın da ana hedefi olmalıdır. Ninona muhafızları, peşmergeler operasyonun içindedir. Haşdi Şabi operasyonun içerisinde değildir, Haşdi Şabi'nin Musul'a girmesi inşallah öğrenecektir.

Kurtulmuş: 'Hangi yasayı getirsek meclisten geçirme imkanımız var':

Ayrıntılar geliyor...

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Cumhuriyet operasyonuna dair hükümetten açıklama!

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Musul operasyonuna katılması beklenen Şii örgüt Haşdi Şadi'inin operasyona katılmasının engellendiği söyledi. Kurtulmuş "Ninona muhafızları, peşmergeler operasyonun içindedir. Haşdi Şabi operasyonun içerisinde değildir, Haşdi Şabi'nin Musul'a girmesi inşallah engellenecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplatısı sonrası konuşan Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"Şu anda ciddi bir şekilde ÖSO lojistik olarak destekleniyor. Ama aynı şekilde burada istenmedik hadiselerin karşımıza çıkmaması için de ilgili taraflarla tüm müzakereler yürütülüyor. Ya Mümbiç PYD'den temizlenecek ya da Türkiye Mümbiç'in temizlenmesi için gerekli desteği verecektir.

"Musul operasyonunda da Türkiye'nin çizmiş olduğu çizgilere ters düşecek bir gelişme henüz yaşanmadı. Türkiye, bölgedeki en önemli şehirlerden birisi olarak etnik dengelerin değiştirilmesi, bölgesel büyük istikrarsızlığa yol açacağını düşünmektedir. O nedenle Musul operasyonunda Musul halkının öncelikli olması uluslararası camianın da ana hedefi olmalıdır. Ninona muhafızları, peşmergeler operasyonun içindedir. Haşdi Şabi operasyonun içerisinde değildir, Haşdi Şabi'nin Musul'a girmesi inşallah öğrenecektir.

Kurtulmuş: "Hangi yasayı getirsek meclisten geçirme imkanımız var":

Ayrıntılar geliyor...

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

İlgili Haberler

Politika

HDP'den YSK'ya Suruç başvurusu

Politika

AKP'li milletvekili ile sandık başkanı arasında tartışma

Politika

Ümit Özdağ'a saldıranlar serbest

Politika

Urfa'da saldırıya uğrayan müşahit: Kürekle kovaladılar

Politika

Eren Erdem: 100'e yakın sandığı iptal ettirdik

Politika

Müdür odasına girdi, seçmenlerin tepkisini çekince okulu terk etti

Politika

Şanlıurfa Başsavcısı: Usulsüz oy kullanmaya çalışan 4 kişi gözaltına alındı

Politika

Aday gösterilmeyen İbrahim Tatlıses: Ben Gönüllerin vekiliyim

Politika

Özgür Özel'den seçim ihlallerine ilişkin açıklama

Politika

AGİT'ten açıklama: Seçimde engelleme yok

Politika

300 Türk diplomat aileleriyle birlikte Almanya'dan sığınma istedi

Politika

Cem Küçük, Twitter'da trollendi