unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

YAZARLAR

Tüm Yazıları Nahit Duru

Hıncal Uluçu dinleyen savcılar Öcal Uluça da kulak verir mi?

02.02.2017 14:33

MHPnin referandum ile ilgili tavrını eleştiren bir yazı yazmak istiyordum. Hıncal Uluçun Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımı nasıl ihbar ettiğini anlattığı videoyu izlerken aklıma ağabeyi Öcal Uluçun Atatürk düşmanlığı ve referandum!.. başlıklı yazısı geldi. Hem MHPyi yerden yere vuran hem de Cumhuriyet Savcılarına Atatürkü, Cumhuriyeti ve laikliği anımsatan yazısı…

Öcal ağabey yazısında, Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik düşmanlığı rüzgarının estiğini, ülkeyi yönetenlerle, Cumhuriyet Savcılarının açık suç hareketlerini görmezlikten geldiğini vurguluyor ve özetle şöyle devam ediyor:

… Doğrusu ya, Anayasa değişikliği teklifinin Meclisten geçip geçmemesi, Nisanda referandum sandığının milletin önüne konup konmaması pek umurumda olmazdı.

Dahası, Milli Eğitimdeki yeni rota ve yeni müfredat programı ve bunu uygulayacak okul yöneticileri ve sosyal bilim hocalarının da dindar değil, dinci bir zihniyetin fedailiğine soyunmuşçasına yaptıkları ataklar ve gösteriler de yukarıdaki tabloya eklenince, gelin de referandumu hayra yorun, bakalım, yapabilecek misiniz?..

Öcal Uluç, her gece televizyon ekranlarında, her gün gazete sayfalarında  Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik düşmanlığı yapanların devletin zirvesinde kabul ve saygı gösterilmesini de hazmedemediğini vurgulayarak devam ediyor;

… Çok açıktır ki, eğer Atatürk / Cumhuriyet / Laiklik düşmanlığı ülkenin en önemli gündem maddesini teşkil etmese ve ülkede böyle bir sorun olmasa, bugün Türk Milleti, referandum sandığına, düğüne bayrama gider gibi giderdi; ama olmadı, oldurmamak için her şey yapıldı ve halifeliğin hortlatılmasına varacak kadar her şey yapılıyor İşte onun için Devlet Bahçeli, ülkede en çok beddua alan adam haline geldi ve de, kendi partilileri ve ülkücüler dahil, hakkında neler söyleniyorsa, el hak hak…Ve partisine de yazık etti; yazıklar olsun…

Öcal usta, MHPye söyleneceği yazmış.

Ankarada MHP yönetiminin, her zaman yaptığı gibi Anayasa değişikliğine evet diyerek AKPye destek olmasının, partiyi yıprattığı konuşuluyor.

Tıpkı, Öcal Uluçun yazdığı gibi..

Öcal Uluçun yazısı dikkatlice okunduğunda, MHPye eleştiri dışında Cumhuriyet Savcılarını Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik düşmanlığı yapanlarla ilgili olarak uyardığı görülüyor.

Ancak, ihbar etmiyor. Yalnızca devleti ve Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıp, gidişattan yakınıyor.

Kardeşi Hıncal ise, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırımı ihbar ettiğini, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısının bunu değerlendirerek soruşturma açtırdığını göğsünü gere gere anlatıyor. Yani muhbir vatandaş olduğunu ilan ediyor. Bir de 6222 sayılı yasayı bilse…6222 sayılı yasa yerine 3222 demese…

Neyse…

Cumhuriyet Savcıları, Hıncal Uluça kulak verdikleri kadar, medyatik olmayı sevmeyen adı ile taban tabana zıt, insancıl Öcal ağabeyi de dinleyip, şu Cumhuriyet, Atatürk ve Laiklik düşmanlarına soruşturma açsalar.

Açabilirler mi?  Bilemiyorum.

Sınıf arkadaşım, dostum, meslektaşım Bekir Coşkuna yazısından ötürü soruşturma açan Cumhuriyet Savcılarına duyurulur.

Eğitim