unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Darbe davasında şok ifade: 'Hulusi Akar dahil dediler'

Kocaeli’de dün görülmeye başlanan 53'ü tutuklu 92 sanıklı 15 Temmuz davasında, tuğamiral Hayrettin İmren hakkındaki iddiaları yanıtladı.

Mahkeme başkanının "15 Temmuz akşamı yaşananları kimin yaptığını, hangi terörist gurubu yaptığını düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Hayrettin İmren, "Cemaat yaptı, bu zaten kesinleşti.' dedi. Mahkeme başkanının "neden seni seçtiler?" sorusu üzerine İmren, “Milliyetçi ve vatansever olduğumu biliyorlardı, bu duygularımdan yararlandılar' dedi.

Darbeyi 11 Temmuz günü öğrendiğini belirten Hayrettin İmren, haberi aldıktan sonra korktuğunu ve 5 günde 5 kilo verdiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; “11 Temmuz günü bana benimle İstanbul’da görüşmek isteyen birinin olduğunu konunun çok önemli olduğunu söylediler. Ben de merak ettim ailemle veya işimle ilgili bir şeyler olabileceğini düşünerek istemeye istemeye gittim. İstanbul Ümraniye’de bir eve gittik burada Ömer Faruk Harmancı ile karşılaştık. Bana Cuma günü yani 15 Temmuz günü sıkı yönetim ilan edileceğini ve detayların bir SAT Komandosu tarafından iletileceğini söylediler. Genelkurmay Başkanlığı dahil mi diye sorduğumda evet dediler. 15 Temmuz günü Ahmet İskender Yıldırım, Yalçın Payal ve Kemal Mithat Gül’ü etkisiz hale getirip gelecek olan SAT Komandolarına teslim etmemi istediler. Bana Cumhurbaşkanına yönelik operasyon veya darbeyle ilgili bir şey demediler. Ben PKK’ya karşı ülke genelinde bir sıkıyönetim yapılacağını sandım bu yüzden destek verdim. Sıkıyönetim haberini aldıktan sonra Cuma gününe kadar içim içimi yedi. 1980 dönemini de yaşadım sıkı yönetimin iyi bir şey olmadığını biliyorum uyumadım, yemedim içmedim stresten 5 günde 5 kilo verdim.' şeklinde konuştu.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Ahmet Hakan: İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

İlgili Haberler

Güncel

Altıok: Dindar ve Kindar nesil 25 yıl sonra iş başında

Güncel

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

Güncel

Bursa'da otobüs devrildi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Karamollaoğlu: Ekşicileri yeşillendireceğim

Güncel

YSK kararıyla Datça'daki Erdoğan posteri kaldırıldı

Güncel

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Güncel

Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı

Güncel

26. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası 'Sınır' temasıyla başlıyor

Güncel

Kadıköy'de şüpheli bavul alarmı

Güncel

Oy verme günü dikkat edilecek 13 madde

Güncel

Tanal: Siyasi dolandırıcılık suç kapsamına alınsın

Güncel

Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli yağış uyarısı