unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Demirtaş, HDP'nin ikinci tur kararını açıkladı

Erdoğan, İnce'ye cevap vereyim derken kendisini yalancı çıkardı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

The Guardian: Erdoğan kaybederse meclisi feshedebilir

Darbe girişimi başarılı olsaydı Ergenekon ve Balyoz sanıklarını tutuklayacaklardı

Türkiye’yi sarsan darbe girişiminde, Cemaatçi cuntanın yeni bir planı olduğu anlaşıldı. Darbeci çetenin, girişimin başarılı olması durumunda gözaltına alacakları binlerce kişiyi bile önceden tespit ettikleri belirlendi.

Habartürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre darbecilerin başarılı olması halinde Ergenekon ve Balyoz davalarında isimleri geçen 72’si general ve amiral, 271’i subay, 54’ü ise astsubay rütbesiyle görev yapan 400 askerin yeniden gözaltına alınmasının planlandığı ortaya çıktı.

BALYOZ'DAN YARGILANAN ASKERLER ÇATIŞTI

Karar'ın haberine göre darbe girişimi sırasında 5 subayın, beylik tabancalarıyla lojmandan çıkıp Jandarma Genel Komutanlığı'nda çatıştığı aktarıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı’nın ele geçirilmesini, Balyoz davası mağduru 3 komutan ile muvazzaf iki arkadaşının önlediği ortaya çıktı. 18 hainle çatışmaya giren 5 asker, destek gelene kadar karargahın ele geçirilmesini önledi.

 Kumpas olduğu ortaya çıkan Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan ve daha sonra beraat eden emekli Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Jandarma Kurmay Albaylar Aziz Yılmaz, Ali Demir ile muvazzaf Albaylar Nurettin Alkan ve Güven Şaban’ın Jandarma Genel Komutanlığı’nda darbecilere karşı direnen ilk askerler olduğu öğrenildi.


Kurmay Albay Aziz Yılmaz, arkadaşlarını arayıp bazı askerlerin darbe kalkışmasına giriştiğini ve bir an önce Jandarma Genel Komutanlığı’na gidip hainleri etkisiz hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine de 5 muvazzaf subay, askeri lojmanlarda yakın oturdukları için tek araçla sivil giysilerle yola çıktılar. Yanlarına sadece beylik tabancalarını alan komutanlar, Jandarma karargahına vardıklarında sayılarının 18 olduğu belirtilen darbeci askerlerle çatıştı. Jandarma Karargahı’na ilk giren subaylar Kurmay Albay Aziz Yılmaz ve arkadaşları, darbecilere direnerek karargahın ele geçirilmesini önledi. Çatışmada Albay Nurettin Alkan omzundan yaralanırken, komutanlara desteğin gelmesiyle 18 darbecinin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

İlgili Haberler

Güncel

Saadet Partisi'nin seçim bürosuna saldırı

Güncel

Ahmet Hakan'dan cumhurbaşkanı adaylarına çağrı

Güncel

Kuleli Askeri Lisesi'nin akıbeti belli oldu

Güncel

Edirne'de 379 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Güncel

O daireler Ankara'da da yasaklandı

Güncel

İnce'den Ahmed Arif'li Babalar Günü paylaşımı

Güncel

Büyükada'da HDP standına bıçaklı saldırı

Güncel

Özel'den ezan polemiği yanıtı: Özür dile

Güncel

Yine bir hayvan cinayeti

Güncel

Türkiye, 'çölleşmeye fazla duyarlı ülkeler' arasında

Güncel

Şehir hastanelerindeki usulsüzlüğü ortaya çıkardı, görevden alındı

Güncel

Akşener'in konuk olacağı programa izin yok