unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Davutoğlu: Paris Bursa'dan daha az tehdit altında değil

Bu terör saldırıları, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yeni Anayasa ile ilgili bu ay bir çok toplantı gerçekleştirdik. Her konuyu ele alıyoruz. Bir metin ortaya çıkmamıştır. Yapılan spekülasyonların bir gerçekliği yoktur. Evrensel ve milli değerleri içeren bir metin üzerinden çalışıyoruz. Ana konumuz özgürlükçü bir Anayasa'dır. Başkanlık konusu detaylı olarak aramızda konuşuldu.

Çarpık bir parlamenter sistemden bahsediyoruz. Bizim düşüncemiz Başkanlık sistemi. Arkadaşlara bu çalışmalarda hep şunu söyledim. "Geçmiş dönemdeki yasala bir reaktif Anayasa'dır" dedim. Bizim kalıcı bir Anayasa ortaya çıkarmamız lazım. Yönetim sistemi olarak zaten yanlıl işleyen Parlamenter sistem değil, özgürlükçü, medeni, çağdaş bir Anayasa'yı Başkanlık etrafında toplanmaktır. Mesele sistem meselesidir. Toplumun mutabakatını Anayasa'ya yansıtmak istiyoruz. Şuan da tek meselemiz var; Özgürlükçü bir sisteme dayalı Anayasa'yı halkımıza sunmak.

BURSA'DAKİ TERÖR SALDIRISI

Güvenlik güçlerimiz somut delillere ulaşmadan bir şey söylemeyi doğru bulmam. Bazı değerlendirmeler var ancak komuoyu ile paylaşılabilecek seviyede değil. Şuanda dünyada teröre karşı teyakkuz haliden olmayan bir ülke yok. Şuanda Paris, Bursa'dan daha az terör tehdidiyle karşı karşıya değil. 

1 MAYIS KUTLAMALARI

Bugünlerde beni en fazla sevindiren hususlardan birisi 1 Mayıs kutlamaları için gösterilen sağduyulu davranış. Herkesin özgürlükleri kullanması açısından toplumun genel koşullarının öne alınması doğru bir yaklaşımdır. Bütün sendikalarımız 1 Mayıs'ı kutlamak için uygun yerleri tercih etti. Toplantı yapma hakkına kimsenin sınırlama getirmesi söz konusu olamaz. 

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan'dan koalisyon açıklaması

Politika

Başbakan Yıldırım'dan Kandil açıklaması!

Politika

TSK'dan Menbiç açıklaması

Politika

Erdoğan: Parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil

Politika

Çevirmene ‘terör propagandası' davası

Politika

Karamollaoğlu'ndan AKP'ye: İstifa için adaylarımıza baskı var, acınacak haldesiniz

Politika

HDP'den Diyarbakır'da büyük miting

Politika

Ahmet Şık'tan Erdoğan'a: 'Hiç utanmadan “çözüm sürecini HDP bitirdi” diyor

Politika

Meral Akşener: Bunları onlara yedireceğiz!

Politika

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce iktidarın dengesini bozdu

Politika

Erdoğan ses kaydıyla oy istiyor!

Politika

F-35'leri teslim alacak Türk heyet ABD'ye ulaştı