unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Davutoğlu'nun çağrısına kadınlar cevap verdi!

CHP Kayseri İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yapan CHP’li kadınlar, Kılıçdaroğlu’na destek verdi. "Boşa gürültü çıkarmayın bu ayıbı kapatamazsınız" ve "Bir delille bin alimi ikna ettim, bin delille bir cahili ikna edemedim sözünün yer aldığı kağıtları taşıyan CHP’li kadınlar adına basın açıklamasını İl Kadın Kolları Başkanı Şehriban Peker yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, istismara uğrayan çocuklara sahip çıkmasına, sorumluların sessizliğine tepki göstermesine karşı gelinmesine anlam veremediklerini ifade eden Peker, şöyle dedi:

"AKP’li Kadınlar, dün CHP genel merkezimizin önüne gelerek, Aileden ve Kadından sorumlu Bakanları için, 'Sema Ramazanoğlu yalnız değildi’ çığlıkları attı, epeyce gürültü çıkardı. Neymiş dertleri; Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Millî Eğitim Bakanı Konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor’ demiş. 45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik Aile ve kadından sorumlu bakanın, 'bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez’ söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız, duyarlılık göstermiş, 'Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım’ demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde?"

Peker, AKP'lilerin bir bakanın "Rıza Zerrab için, 'Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım’ dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadıkları gibi alkış bile tuttuklarını ileri sürerek şöyle devam etti:

"İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem. Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, Taciz olayına sahip çıkan, Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bu gün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz. Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır. Bu siyaset üstü bir konudur, Bütün kadınların bütün annelerin, ortak amasız, fakatsız birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur. CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz; Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı, biz set olacağız. Bu yaptığınız, insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz Çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu, ayıbınızı örtemezsiniz, bastıramazsınız.'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'li kadınları Karaman'da 45 çocuğa yönelik tecavüze tepki veren liderlerinin tecavüzün yaşandığı Ensar Vakfı'na ait yasa dışı yurtları savunan Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerinden ötürü kınamaya davet etmişti.

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

CHP'den çok konuşulacak seçim videosu

Melih Gökçek'e Twitter'da büyük anket şoku!

İlgili Haberler

Politika

Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi

Politika

İnce'den Erdoğan'a, Ömer Halisdemir cevabı: Yine çuvalladın!

Politika

Kılıçdaroğlu'ndan sandık güvenliği açıklaması

Politika

Milletvekili adayları Tele1'de konuştu: Erdoğan yolun sonunun geldiğinin farkında

Politika

Tansu Çiller'e ilişkin kritik iddia: AKP mitingine bunun için mi gitti?

Politika

Bir kişi hem Belçika'da hem İzmir'de oy kullandı iddiası

Politika

Muharrem İnce: Adaleti unuttu, kalkınmayı unuttu

Politika

Bozdağ'dan Muharrem İnce'ye tebrik

Politika

İnce, Le Monde'un kapağında: Erdoğan'ı terleten siyasetçi

Politika

Doğu Perinçek mal varlığını açıkladı

Politika

Kani Beko'dan 'Ezik insanlar' yanıtı

Politika

Bu Düzen Değişmeli Platformu adayı Aydemir Güler: Neden devri sabık yaratmayacağız?