unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Demirtaş'ın çağrısıyla cuma namazı kılındı

Demirtaş, dün düzenlediği basın toplantısında yaptığı çağrı sonrası cuma namazını kılmak üzere HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir ile Sümerpark'a geldi.

Güvenlik noktalarındaki aramanın ardından, alana alınan vatandaşlarla bir süre görüşen Demirtaş, daha sonra vatandaşlarla namaz kıldı.
Cuma namazını kıldıran HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, okuduğu hutbenin konusunun, 'Hudeybiye Antlaşması' olduğunu belirtti.


'O RAHMETİN SUR'DAKİ ATEŞİ SÖNÜRSÜN'
Erdoğmuş, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca okuduğu hutbede, Sur'da yaşanan gelişmelere değinerek, "Hatalarımız, kusurlarımız ve kabahatlerimiz çok çok fazladır. Allah'ım, açılan ellerimizi, sana açılan bir avuç olarak kabul et. Hepimizin duasını birleştir ve bir damla rahmet olarak kabul et. Avucumuzdaki bir damla rahmeti, bugün bu meydandan buharlaştır. Onu buluta dönüştür. O bulutu buradan Sur ilçesine senin görünmez orduların melekelere sevk etsin. O bulut bugün yağmura ve rahmete dönüşsün. O rahmetin Sur'daki ateşi söndürsün. Her tarafta yanan ateşin artık sonu gelsin Yarabbim" ifadelerini kullandı.


'ÇATIŞMA SONSUZA KADAR SÜRMEZ'
Demirtaş ve cemaat, namazın ardından dua etti. Cuma namazı sonrası parti otobüsünden vatandaşlara seslenen Demirtaş, Sur'da doğduğunu ve Fatihpaşa Camii yakınlarındaki bir evde dünyaya geldiğini belirtti.
Saraykapı'nın, Ulucami'nin sokaklarında büyüdüğünü anlatan Demirtaş, "Bir sulh yolu, bir barış yolu açmak zorundayız. Çatışma, savaş sonsuza kadar sürmez" diye konuştu.
Halktan morallerini yüksek tutmalarını isteyen Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu zor günlerde ittifakınızı, moralinizi daha güçlü tutun. Elbet bu topraklara huzuru sizlerin direnişi, kardeşliği, ittifakı bir arada durması getirecektir. Kimseye zulmedilmesinden yana değiliz. Tek bir insanın yaşamını yitirmesini asla onaylamayız, istemeyiz. Bizim için canlar arasında fark yoktur."

Çok Okunanlar

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Sedat Peker'den Bahçeli açıklaması

Meral Akşener'den Tansu Çiller açıklaması

Sigaraya en az yüzde 50 zam geliyor

YSK genelgeyi gönderdi... O zarflar da geçerli sayılacak!

İlgili Haberler

Güncel

Eskişehir'de trafik kazası: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Sınır birliklerine tank sevkiyatı

Güncel

Bozcaada Belediyesi'nden 'İnce bir fırtına' mesajı

Güncel

İnce'nin Çorlu mitinginde bir kişi gözaltına alındı

Güncel

Ahmet Şık, Demirtaş'ın 'Seher' kitabını imzaladı

Güncel

TSK'dan Kandil operasyonu açıklaması

Güncel

Boğaz Köprüsü'nde Akşener pankartı

Güncel

Gazeteci Sedat Sur'a 'Suruç' soruşturması

Güncel

Bekir Coşkun: 'HDP'ye oy vereceğim' diyenlere kızmayın

Güncel

DİSK'in 'TAMAM' broşürüne YSK engeli

Güncel

Erdoğan: Şu anda Kandil'e biniyoruz

Güncel

Tonlarca çayı kimyasal boya ile piyasaya süreceklerdi