unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Demirtaş'tan Sisi iddiası; 'Özür dileyecek'

Selahattin Demirtaş, “Gel bir saat canlı yayına çıkalım. Gazeteciler de havuzdan olsun. Bir şartım var, önünde cam olmasın. Memleket malı görsün' dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Batman'da katıldığı iftar programının ardından yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği özür mektubuna ilişkin açıklama yaptı. Demirtaş, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmeyi anımsatarak "Bize vatan haini dediler, kimmiş vatan haini gördük" ifadelerini kullandı.

Göderilen mektupla sorunların düzeltilemeyeceğini belirten Demirtaş, "Şimdi Putin'e bir mektup yazdı af diliyor. Sanıyor mu ilişkiler hemen düzelecek. Bunların hatalarının cezasını, bu halk çekiyor. Madem efelendin, dayılandın dik dur. Türkiye'nin turizmi çöktü pişman oldular" dedi.

"SİSİ'DEN ÖZÜR DİLEYECEK"

Demirtaş Türkiye'nin Mısır'la gizli görümeler yaptığını öne sürerek "Hani Rabia diyordu ya meydanlarda, ağlıyordu. "Mazlum Mısır halkını yalnız bırakmayacağız" diyordu. Darbeci Sisi'ye de mektup yazacak. Mısırla'da alttan alta konuşuyor. Sisi'den de özür dileyecek ve göreceksiniz Suriye'den de özür dileyecek. Benim üzüldüğüm şey, bu ülkede kim daha çok yalan söylüyorsa, kim omurgasızsa o en yüksek oyu onlar alıyor. Biz yüzde 99 oy alacağımızı bilsek yalanla siyaset yapmayız. Yıllarca halkı 'Analar ağlamayacak diye aldattılar, Kıbrıs, Ermeni, meselesi diyerek halkı aldattılar. Bukadar haysiyetsisz bir zihniyet bu ülkeyi yönetmemeli. Bunlar yetmiyor bütün bu yalıplanların suçunu, günahını bize atmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

CANLI YAYIN RESTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a canlı yayın talebini yineleyen Demirtaş, "Senin şu kadar cesaretin olsaydı, üç yıldır sana çağrı yapıyorum. Gel bir saat TV'ye çıkalım Gel bir saat canlı yayına çıkalım. Gazeteciler de havuzdan olsun. Bir şartım var, önünde cam olmasın. Memleket malı görsün" çağrısında bulundu. 

"HESABINI SORUN"

İsrail ile Türkiye'nin yaptığı anlaşmayı da "Bu "one minüt"çü ne diyordu? "Mazlum Filistin halkı..." Hani mazlum Filistin halkı? AKP'ye oy verenler, hesabını sorun.  Gece gündüz bize saldıran ve kendine İslamcı diyenler, işte şimdi İsrail ile ballı ilişki kurdu. Ne diyeceksiniz?" ifadeleriyle eleştirdi.

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Politika

Yıldırım: Seçim olmadan seçim güvenliğinden bahsetmek Kılıçdaroğlu'na yakışır

Politika

İnce'nin mitingini sindiremediler: İzmir'de 'Erdoğan'a hakaret' gözaltıları

Politika

Yandaş yazar coşa geldi: Yağmur ve dolu dış güçlerin işi

Politika

AYM, 'Yetki Kanunu'nun iptal istemine' ilişkin incelemesini tamamladı

Politika

Bu haber sigara içmeyen emekçileri ilgilendiriyor: Mesai düzenlemesi

Politika

Erdoğan'ın danışmanı TRT yönetim kurulu üyeliğine atandı

Politika

Meteoroloji'den o illere 'sel' uyarısı!

Politika

Tarım Bakanı şaşkın, Tarım Bakanı çaresiz: Hayretler içerisindeyim

Politika

Demirtaş'tan son konuşma: Bu akşam saat 17:50'de TRT Haber'de

Politika

'Bu Düzen Değişmeli' diyenlerin seçim yasaklarından önceki son konuşması

Politika

'Fuat Avni' hesabının yöneticisi olduğu iddia edilmişti: ABD'de görüntülendi

Politika

Seçimden bir gün önce HDP yöneticileri hakkında yakalama kararı