unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ders kitabında AKP propagandası!

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İlahiyat Profesörü Zekeriya Güler tarafından kaleme alınan “Hadis Metinleri' adlı kitapta, Afyon Belediye Başkanı AKP’li Burhanettin Çoban’ın fotoğrafı kullanıldı. Kitabın “yeme-içme adabı' bölümünde yer alan fotoğrafta AKP’li Çoban ile eski Afyon Valisi yeni Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu bir yer sofrasında yemek yerken görülüyorlar.

Kitabın yazarı Prof. Güler “Bu fotoğrafı ben koymadım' derken topu editörlere attı, ancak editörler de “biz de koymadık' dediler. Belediye yetkilileri ise, “Biz koyun demedik' açıklamasında bulundu. Skandalın ortaya çıkması üzerine kitaptaki o fotoğraf alelacele değiştirildi.

AİLECE HADİS KİTABINDALAR

MEB’in hadis kitabındaki AKP’li Afyon Belediye Başkanı’nın olduğu fotoğraf, kitabın sosyal ilişkilerle ilgili hadislerin derlendiği bölümde yer alan “Yeme-İçme' başlıklı bölümde kullanıldı. Kitabın 113’üncü sayfasındaki fotoğrafta, AKP’li Çoban, eski Vali Balkanlıoğlu eşleriyle birlikte konuk oldukları bir evde çekildi. Fotoğrafta Çoban ile Vali’nin yer sofrasında yemek yediği anın görüntüsü bulunuyor.

Sözcü, skandal için kitabın yazarı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zekeriya Güler’le görüştü. Fotoğrafı kendisinin koymadığını savunan Güler, “İlgili fotoğraf kareleri bilgim dışında, sanırım gayr-i iradi (politik amaç olmaksızın) konulmuştur' dedi. Afyon Belediyesi yetkilileri ise “Biz koydurmadık. Fotoğraf oraya nasıl girmiş, bilemiyoruz' demekle yetindi.

ESRA’NIN DERNEĞİNDE DERS

Skandalın ortaya çıkmasının ardından MEB, alelacele fotoğrafı kaldırarak kitabın diğer baskılarına başka fotoğraf koydu. MEB yetkilileri, “Tasarımcılar o fotoğraftaki kişileri tanımadıkları için yanlışlık yapmışlar' demekle yetindiler.

Kitabın yazarı Prof. Dr. Zekeriya Güler’in, TÜRGEV’e yakın olan ve yöneticileri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın da bulunduğu EDEP (Eğitime Destek Programları Merkezi) için ders verdiği de ortaya çıktı.

Kaynak: Sözcü

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması