unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Din kültürü öğretmeninden öğrencilere FETÖ 'eğitimi'

AKP, gerici ve baskıcı politikalarıyla eğitimi yazboz tahtasına dönüştürürken, iktidarın okullardaki temsilcileri de keyfi uygulamalarına devam ediyor.

Birgün'den Rabia Yılmaz'ın haberine göre, pedogogların çocukların gelişiminde olumsuz etkiler yaratabileceğini belirtmesine karşın Artvin Fen Lisesi’nde 15 Temmuz Darbe Girişimi ve FETÖ ders konusu olarak belirlendi ve sınav sorusu olarak öğrencilere yöneltildi.

Din Kültürü Öğretmeni Ahmet Yaran tarafından 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencilerine 'yazılı hazırlık soruları’ olarak dağıtılan kağıtlarda, “FETÖ terör örgütünün hedefi nedir?, FETÖ denen hain bugün nerede besleniyor, nerede sefa sürüyor? Ve FETÖ'nün akıl hocaları kimdir?' gibi ilginç sorulara yer verildi.

Genel tarih sorularının da yer aldığı “Türkiye'yi darbeyle işgal teşebbüsü' başlıklı 4 sayfa ve 115 sorudan oluşan yazılı kâğıdında, öğrencilere 15 Temmuz Darbe Girişimi ve FET֒ye ilişkin 21 soru yöneltildi.

Darbe girişiminde kaç kişinin hayatını kaybettiği ve kaç kişinin 'gazi’ olduğu gibi soruların da yer aldığı soru kâğıtlarında öğrencilere, “FETÖ kimdir?' sorusu yöneltilerek cevapta, “Vatan topraklarımızda doğup aşımızı, aşımızı ekmeğimizi yiyip ömür geçirmiş bir haindir' ifadelerine yer verildi.

“FET֒nün hedefi devleti ele geçirmek'

İki kere yer verilen “FETÖ terör örgütünün hedefi nedir?' sorusuna ise, “Memleketimizin bütün kurum ve kuruluşlarına sinsice sızıp menfaatlerimizi içten işgal ederek Yahudi ve Hıristiyan alemine tasvir etmektir ve ordu-yargı-emniyet-eğitim kurumları başta olmak üzere devletin bütün kurumlarına sinsice sızarak devleti ele geçirip, Türk milletine son vermek' yanıtı verildi.

Veliler tepkili

Çocuklarına bu soruların sorulmasına tepki gösteren bazı veliler, söz konusu durumdan şikâyetçi olacaklarını ve okul yönetimiyle görüşeceklerini ifade etti.

Öğrencilere 15 Temmuz Darbe Girişimi ve FET֒ye ilişkin yöneltilen soru ve cevaplardan bazıları şöyle:

» FETÖ denen hain bugün nerede besleniyor, nerede sefa sürüyor? C: Amerikanın Pensilvanya kentinde

» FETÖ'nün akıl hocaları kimdir? C: Amerika-Avrupa Yahudi ve Hıristiyan işbirlikçiler

» FETÖ denen vatan haini, gerek ülkemizde, gerekse çeşitli müslim, gayrimüslim ülkelerde eğitim kurumları açması, şirketler kurması hangi güçle olmuştur? C: Yahudi ve Hıristiyan destekli faaliyettir

» FETÖ terör örgütü memleketimizde öncelikle hangi kurum ve kuruluşlara sızarak yayılmaya başlamıştır? C: Öncelikle, eğitim, sağlık, ordu, emniyet ve diğer kurum ve kuruluşlar

» 28 Şubat 1997 post modern darbe hangi terör örgütünün işine yaradı? C: FETÖ terör örgütünün işine yaradı

» FETÖ terör örgütü 28 Şubat 1997 post modern darbesiyle neden güçlendi ve ilerledi? C: Çünkü FETÖ ılımlı İslam politikasıyla dini değerlerden oldum olasıya taviz vermeye başladığı ve İslami değerleri hiçe saydığı için

» FETÖ terör örgütü başı ve elebaşları İslami değerleri neden hiçe saydı? C: Çünkü Müslüman değildi, Amerika ve Yahudi aleminin uşağı ve ajanıydı

» FETÖ'cüler kaç yılından itibaren devleti tamamen ele geçirmek için harekete geçti? C: 2007 yılından itibaren

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Eğitim

Akademisyenler tartışıyor(5): Üniversitelerde Akademik Personel ve Özerklik

Eğitim

ÖSYM'den sınav açıklaması

Eğitim

Bakan Yılmaz'dan tam gün eğitim açıklaması

Eğitim

MEB Müsteşarına 'yandaş yönetici' tepkisi

Eğitim

Atama bekleyen öğretmenlerden destek çağrısı

Eğitim

AKP iktidarının eğitimde bıraktığı enkaz

Eğitim

Öğretim elemanı atama kriterleri değişti

Eğitim

İşte okulların açılacağı tarih...

Eğitim

YKS aday puanlarının hesaplarında değişikliğe gidildi

Eğitim

Öğrencilerden tepki: Müşteri değil, öğrenciyiz

Eğitim

10 soruda LGS! Sınav iptal olur mu?

Eğitim

LGS başladı