unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Doğan Medya'da RedHack depremi; Yalçındağ istifa etti!

RedHack tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'la yazışmaları ortaya çıkarılan Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın istifa ettiği öne sürüldü. Odatv'nin edindiği kulis bilgilerine göre Yalçındağ dün istifa etti ve bu kararının kısa süre içinde duyurulması bekleniyor. Yalçındağ, istifasına gerekçe olarak yayımlanan mesajlarının ardından başlayan tartışmada yıpranmasını gerekçe gösterdi.

Redhack'in açıkladığı mesajların ardından söz konusu e-postaların gerçek olmadığını iddia eden Yalçındağ, "Benim bilgisayarım maalesef bir şekilde hacklenmiş. Benim günlük bütün raporlarım, rapor dediğim günlük, ben 22 senedir günlük tutuyorum. Hepsi maalesef çalınmış, ele geçirilmiş" demişti.

'ŞAŞKINLIK İÇİNDEYİM' DEMİŞTİ

Yalçındağ, teknik incelemenin devam ettiğini söyleyerek "Şaşkınlık içerisindeydim, ama teknik olarak benim bilgisayarımdan e-mail atılmış gibi... e-mail atabiliyorlarmış bilgisayarınızı ele geçirdikleri zaman. Yatak odasına girmek gibi bir şey" şeklinde konuşmuştu..

İKTİDARLA HÜRRİYET'E YÖNETİCİ ARANIYOR

Doğan Medya CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ’ın Hasan Doğan ve Berat Albayrak’a gönderdiği, Hürriyet gazetesine yeni bir genel yayın müdürü geritilmesi konusunun da ele alındığını açığa çıkaran e-postalar şöyle:

dogˆan.jpg

"Konu: Ahmet Hakan. Bildiğiniz gibi uzun zamandır Hürriyet gazetesinde yapılan hatalar, yanlışlar ve gazetedeki satış kaybı sebebiyle mevcut genel yayın müdürünün değiştirilmesi gerektiği konusunda 2 aydır çalışmalar yapmaktayım. Sedat (Ergin) değiştiğinde kim olmalı ki, ben kefil olayım diye ciddi bir araştırma yapmaktayım. Sonunda benim sorumluluğumda işi yeni birine teslim edeceğim ama beni zor durumda bırakacak biri olmaması lazım." 

Yalçındağ, gazetecilik açısından yüz kızartıcı diye nitelendirilebilecek elektronik mektubunu şöyle sürdürüyor: 

"Bu arada Vuslat (Aydın Doğan’ın kızı, Ali Sabancı’nın karısı, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’yı kastediyor), 'Ben Sedat’a çok güveniyorum benim adamım oldu’ diye Sedat’tan vazgeçmiyor. Sedat benimle yaptığı her toplantıyı Vuslat’a gidip anlatıyor diye Sedat’a çok güveniyormuş.'

"Diğer taraftan Aydın bey de nasıl olsa Sedat değişecek diye düşündüğü için, kim olmalı ki rahat etsin ve güvensin diye bir çalışma içinde. Ahmet Hakan’ı düşünüyorum dediğinde, ben Ahmet ile uzun toplantılar yaptım. Ahmet’te şunun farkında, biz birbirimizi anlamalıyız ki birlikte çalışalım. Sonunda gördüm ki, ben Ahmet’e kefil olabilirim. Benimle çok paralel düşünüyor. Ayrıca sadece size bağlı olursam çalışırım, Vuslat hanım müdahale ederse çalışamam diyor. (...) Vuslat genel yayın müdürü olacakmış. (Aydın Doğan) olmaz dedi. Ben Ahmet ile bu işi yapabileceğimizi düşünüyorum. Düşünmekte fayda görüyorum.'

İktidar ile bir medya grubuna yakışmayacak ilişkileri ortaya çıkaran e-postalar bunlarla sınırlı değil. Diğer yazışmalar için okurlarımız ilgili haberlerimize bakabilir.

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Güncel

Sığınmacıları taşıyan sürat teknesine ateş açıldı: Kaptan yaralandı

Güncel

Elazığ'da korkutan deprem!

Güncel

Leyla'yı, arama çalışmalarına 'seçim' arası

Güncel

İstanbul'da seçimde görevli olacak polis sayısı açıklandı

Güncel

Adil Öksüz'ün bacanağı yakalandı

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik