unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ege'de peş peşe çok sayıda deprem oldu

İzmir’in Menderes ilçesinde sabah saatlerinde 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi, saat 08.07’de merkez üssü Menderes olan 3.8 büyüklüğünde deprem olduğunu tespit etti. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin yerin 6.95 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

24 SAATTE  20 DEPREM

Manisa ve Balıkesir’de son 24 saatte 20 deprem meydana geldi. Birbirine komşu iki ilçe Sındırgı ve Akhisar’da meydana gelen depremler vatandaşları huzursuz etti.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesi ve Manisa’nın Akhisar ilçesi son 24 saatte küçük depremlerle sarsıldı. Buna göre; önceki gün sabah 05’de başlayan depremler 1.6 ve 3.8 arasındaki büyüklüklerde ölçüldü. Meydana gelen tüm depremlerin merkez üssü Sındırgı ilçesi kırsalı ve Akhisar ilçesi kırsalı olurken, en büyük depremler Akhisar’ın Zeytinliova merkez üssünde 3.8 ve Sındırgı’nın Düvertepe merkez üssünde 3.4 büyüklüğünde gerçekleşti.

AKHİSAR’DA DEPREMDE HASAR GÖREN EVLER İÇİN ÖDENEK İSTENDİ

AFAD Manisa İl Müdürlüğü, Akhisar’da geçen 12 Eylül’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğündeki depremde orta ve küçük hasar gören 55 evin zararlarının karşılanması için Başbakanlık’tan 200 bin TL’lik ödenek talebinde bulundu.

Akhisar’da Kurban Bayramı’nın 1’inci günü meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremden, kırsal mahalledeki evlerin bazıları zarar gördü. Depremden 1 gün sonra AFAD Manisa İl Müdürlüğü ekipleri, Akhisar’a giderek kırsal mahallelerde depremden zarar gören evlerden inceleme yaptı.

Açıklama yapan AFAD İl Müdürü Bekir Şen, Akhisar’daki depremden kırsal mahallerde toplam 55 evin küçük ve orta ölçekli zarar gördüğünü belirterek, “Ekiplerimizin yaptığı incelemeler neticesinde Bünyan, Sünnetçiler, Zeytinova, Dayıoğlu ile Doğuca isimli kırsal mahallelerimizdeki evlerde hasarlar meydana gelmiş. Şu anda 55 evde orta ve küçük ölçekli hasarların yaşandığını tespit ettik. Bu evlerimizin birçoğunun kerpiçten yapıldığını gördük. Bunların raporlarını hazırladık. Hangi ev ne kadar masraf gideceğinin hesabını çıkardık. İlgili raporu AFAD Başkanlığımıza gönderdik' dedi.

55 evde 200 bin TL’lik hasarın yaşandığını tespit ettiklerini dile getiren AFAD İl Müdürü Şen, AFAD Başkanlığı’ndan 200 bin TL ödenek istediklerini belirterek, “AFAD Başkanlığımız ise bu talebi Başbakanlığa iletti. Önümüzdeki günlerde bu ödeneğin gelmesini bekliyoruz. Ödenek geldiği takdirde hasar tespit ettiğimiz evlerin sahiplerine dağıtacağız. Hasarlarının karşılanmasına yardımcı olacağız' diye konuştu. 

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı eşi Demirtaş da seslendirdi

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 21 gözaltı

Güncel

Tutuklu Yunan askerler hakkında karar

Güncel

Bakan Veysel Eroğlu: Özal'ı limonatayla zehirlediler

Güncel

Erdoğan E-5'te bile propaganda yapıyor

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi

Güncel

Köpeği öldüren müezzin hakkında yeni gelişme

Güncel

Tutuklanan Şenyaşar'ın amcası Suruç'ta yaşananları anlattı

Güncel

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Sanırsınız kendi maaşıyla yaptı

Güncel

Anketçi Adil Gür'e hapis cezası

Güncel

Soğuk hava deposunda yangın