unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Elektrik Mühendisleri Odası 45. Olağan Genel Kurulunu yapıyor

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 45. Olağan Genel Kurulu 1-2-3 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk gün Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi`nde açılışın ardından çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul`un son günü seçimler yapılacak.

 52 bini aşkın üye sayısı, 14 şubesi, 66 il, 47 ilçe temsilciliği, 1 mesleki denetim bürosu, 226 işyeri temsilciliği ile elektrik, elektronik, haberleşme, kontrol ve biyomedikal mühendislerinin meslek örgütü olan Elektrik Mühendisleri Odası 45. Olağan Genel Kurulu`nu yapıyor.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL'E ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLECEK

EMO 45. Olağan Genel Kurulu 1 Nisan Cuma günü saat 10.00`da başlayacak. İlk iki gün Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi`nde yapılacak olan Genel Kurul, 3 Nisan Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde gerçekleştirilecek seçimlerle tamamlanacak. Genel Kurul`da Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül`ün değer görüldüğü EMO Hasan Balıkçı Onur Ödülü de takdim edilecek.

EMO 45. Olağan Genel Kurulu, çoğunluksuz olarak 1-2 Nisan Cuma ve Cumartesi günü Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi Avukat Özdemir Özok Sok. No: 8 Balgat adresindeki Türkiye Barolar Birliği`nde yapılacak. İlk gün açılış ve Divan`ın oluşturulmasının ardından gündem kapsamında Genel Kurul çalışmalarına başlayacak.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil`in açılış konuşmasının ardından konuk konuşmacılara söz verilecek. Genel kurul süresince çalışacak komisyonların oluşturulmasının ardından 44. Dönem Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Mali Raporu, Denetleme ile Onur kurullarının çalışma raporlarının sunumu yapılacak. Çalışma raporlarının görüşülmesinin ve 44. Dönem Yönetim Kurulu`nun aklanmasının ardından 2016 ve 2017 yılı bütçeleri görüşülerek karara bağlanacak.

Ana yönetmelik ve yönetmelik değişikliklerinin de ele alınacağı Genel Kurul`da komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından önergeler gündeme alınacak. 45. Dönem Oda organlarına adayların başvurularının ardından dilek ve önerilerle Genel Kurul`un iki günlük çalışması tamamlanacak.

EMO Genel Merkezi`nde 3 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek seçimler sonucunda EMO 45. Dönem Yönetim Kurulu, EMO Onur Kurulu, EMO Denetleme Kurulu ile TMMOB Genel Kurulu`na yönelik olarak TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB Yüksek Onur Kurulu ve TMMOB Denetleme Kurulu için EMO`nun adayları belirlenecek. EMO`nun 14 şubesinde gerçekleştirilen genel kurul süreçleriyle belirlenen 1058 delege EMO 45. Olağan Genel Kurulu`nda oy kullanabilecek.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Yaralı askerden acı haber geldi!

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü

Güncel

O bölgede Erdoğan için uçuş yasağı

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçim gözlemcisi Alman vekilin Türkiye'ye girişine izin verilmedi

Güncel

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı