unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

EMO: Cumhuriyet`in aydınlığı ile 62 yıldır buradayız

EMO'nun ülkenin zor koşullarına rağmen bilimsel çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların ülkenin ve toplumun içinde bulunduğu durumdan soyutlanamayacağı vurgulanan açıklamada, "EMO olarak bilimin ve aklın yol göstericiliğinde, insandan ve emekten yana duruşumuzla, demokrasi ve barış talep ediyoruz. Cumhuriyet'in aydınlığı ile 62 yıldır buradayız, burada olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz" denildi.

Elektrik Mühendisleri Odası olarak, kuruluşumuzun 62. yılını, coğrafyamızdaki kan, gözyaşı ve kaos ortamı içinde karşılıyoruz. Her geçen güne yeni bir bomba, yeni bir suikast yeni asker ölümleri ile uyanıyoruz. Sahibi olmadığımız bir savaşta gencecik bedenler toprağa düşüyor, izliyoruz.

İçinden geçtiğimiz bu zor koşullarda her türlü baskıya karşı Elektrik Mühendisleri Odası olarak meslektaşlarımızın ve meslek alanlarımızın sorunlarının ülke gerçeğinden ayrı tutulamayacağı bilinci içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. EMO bünyesinde 10 ayrı mühendislik unvanı, 89 farklı iş alanı bulunmakta olup; 14 şube ve 112 temsilciliğimiz ile 60 bine yaklaşan üyemize hizmet veriyoruz. Diğer yandan mesleki alanlarımıza ilişkin sorunları, görüş ve önerilerimizi kamuoyuna bilimin yön göstericiliğinde sunmaya çalışıyoruz. Mesleki alanlarımızla ilgili dergi ve kitap gibi yayınlar çıkartıyor; kongre ve sempozyumlar düzenliyor; üyelerimize yönelik meslek içi sürekli eğitimler veriyoruz. Bu çalışmalarımızı tüm örgütsel yapımız içerisinde 65`i mühendis olmak üzere 186 çalışanımız ve üyelerimizle birlikte yürütüyoruz.

Yeni uzmanlık alanları ile giderek genişleyen örgütsel yapımızın, meslek alanlarımızın ve üyelerimizin sorunlarına yaklaşımda ortak bir aklı harekete geçirmek üzere sadece seçilen Yönetim Kurulları ile sınırlı olmayan demokratik bir çalışma anlayışını sürdürmeye özen gösteriyoruz.

Oda Tüzüğümüzde yer aldığı gibi "meslek örgütü olarak bilimi ve tekniği kamu yararına uygulama" sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Bu temel üzerinde yükselttiğimiz çalışmalarla, Odamızın dar meslekçi bir bakış açısına sıkıştırılmasına karşı çıkıyoruz. Odamızın ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelere duyarsız olması beklenemez. Demokrasinin olmadığı bir yerde bilimin gelişmesi, bu çerçevede mühendislik de dahil olmak üzere hiçbir mesleğin hakkıyla yerine getirilebilmesi mümkün değildir.

Ülkemiz hem ekonomik hem siyasal olarak derin bir açmaza sürüklenmiştir. Toplumsal gerilim giderek artmakta, ülkeyi yönetenlerin yürüttüğü siyasetin dili ve tarzı da kendisi gibi düşünmeyenlere karşı haksız ve adaletsiz bir uygulamaya dönüşmektedir. Rejim değişikliği söylemleri ile ülkemiz sonu belirsiz maceralara sürüklenmek istenmektedir. EMO olarak bilimin ve aklın yol göstericiliğinden, insandan ve emekten yana duruşumuzla, demokrasi ve barış talep ediyoruz. Cumhuriyet`in aydınlığı ile 62 yıldır buradayız, burada olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İlgili Haberler

Güncel

Daha yeni başlıyor

Güncel

TKH'dan seçim açıklaması

Güncel

Aşık Veysel'in torunu Meclis'e girebildi mi?

Güncel

Turisti taksiden atan şoför, hakkında yeni gelişme

Güncel

CHP'de 10 kişi istifa etti

Güncel

Tutuklu HDP'li üye ve yöneticiler hakkında yeni gelişme

Güncel

İran: Erdoğan'ın zaferi güzel haber

Güncel

'Kabinede MHP'li isimler mümkün'

Güncel

Abdullah Gül'den Erdoğan'a tebrik telefonu

Güncel

HDP'nin 'baraj' kutlamalarında 10'u aşkın gözaltı

Güncel

TBMM 8 Temmuz'da yemin edecek

Güncel

CHP'li Tanal: Bu millete her şey müstahak