unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

EMO: Katliamları durdurun

Ülkemiz dün Başkent`te yaşanan saldırı ile bir kez daha derinden sarsılmıştır. Ankara`nın resmi kurumlarının yer aldığı bölgede gerçekleştirilen terör eyleminde yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarına ve tüm halkımıza başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz.  

Ankara`da yapılan saldırının arkasındaki güçlere ilişkin çok farklı iddialar gündemdedir. Arkasında hangi güç yer alırsa alsın, insanları hedef alan terör eylemlerinin haklı hiçbir nedeni olamaz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemiz adım adım savaş bataklığının içine çekilmiştir. Reyhanlı, Diyarbakır, Suruç, Ankara, tekrar Diyarbakır ve Sultanahmet`in ardından Ankara yeniden büyük bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Bu saldırıların arkasındaki güçlere ilişkin gerekli önlemlerin alınmamış olduğu ortadadır. 

İktidarın uyguladığı politikalar, ülkemizi açık bir savaş alanı haline getirmiş; her türlü teröre kapı açmıştır. Herkese kafa tutan, herkesle çekişen, kavgacı bir üslup ve nefret diliyle örülü açıklamalar, yalnızca toplumumuzu kutuplaştırmakla kalmamış; bugün içine düşürüldüğümüz kan, acı ve gözyaşı taşıyan katliam ortamını yaratmıştır. Ankara`nın merkezinde, güvenliğin en üst düzeyde olması gereken bölgenin saldırının adresi seçilmesi pek çok soru işaretini akla getirmektedir. 

Ortadoğu`daki savaş artık Türkiye`yi sarmıştır. Bu savaşın can yakıcılığı güvenlik zafiyetleriyle Ankara`nın kalbine varmıştır. Türkiye`de bombalı araçların, canlı intihar bombacılarının dolaştığı iddiaları halkımızdaki korku ve endişeyi artırmaktadır. 

Bir devletin en temel görevi olan can güvenliğini sağlayamayan iktidar, sorumluluğunun gereğini yerine getirmelidir. İçişleri Bakanı, Ankara Valisi başta olmak üzere görevlerini yerine getirmeyen yetkililer derhal istifa etmelidir. 

Çatışma ve gerilimin yayılmasını hedefleyen terör eylemlerinin yeni çatışmaların kaynağı olmaması için çaba gösterilmelidir. Şiddet şiddeti doğurmaktadır. Ülkemizin günü birlik siyasal çıkar peşinde savaş ortamına çekilmesine mutlaka karşı durulmalıdır. 

Çok Okunanlar

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İnce'nin mitingini sindiremediler: İzmir'de 'Erdoğan'a hakaret' gözaltıları

Merdan Yanardağ: Erdoğan ve Cumhur İttifakı kaybetti

İlgili Haberler

Güncel

Binali Yıldırım'ın oy kullanma görüntüleri sosyal medyada gündem oldu

Güncel

İstanbul'da sandık başında kavga

Güncel

Ülkenin gözü Şanlıurfa'da: Seçim hilelerle başladı

Güncel

Libya'da kaçırılan 3 Türk mühendis serbest bırakıldı

Güncel

AKP'li belediye Erdoğan'ın afişlerini indirmedi

Güncel

Soylu: Oy kullanma sorunsuz başladı

Güncel

Oy kabininde çift oy zarfı ile yakalandı

Güncel

İçişleri Bakanlığı'ndan seçim açıklaması

Güncel

Diyarbakır'da 1000 adet mühürlü pusulayla yakalandılar

Güncel

HDP Eş Başkanı Temelli oyunu kullandı

Güncel

Yandaş medya seçim yasaklarına uymuyor

Güncel

Ankara'dan ilk usulsüzlük haberi geldi