unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Ensar'dan komik açıklama!

2012-2015 yılları arasında 54 yaşındaki Muharrem B. tarafından 10 çocuğun cinsel istismara uğramasıyla ilgili başlatılan dava devam ediyor. İlk duruşması 20 Nisan’da yapılacak skandal hakkında BBC’nin sorularını yazılı olarak cevaplayan Ensar Vakıfı, “Evet ortada vakfımızın Karaman şubesinin isminin geçtiği bir pedofili vakası var' dedi. Ayrıca Ensar yönetimi, yasa dışı yurtlarının sadece Karaman'da olduğuna da inanmamızı bekliyor!

İşte Ensar Vakfı’nın çocuk istismarıyla ilgili o sorulara verdiği cevaplar:

İddianameye göre, suçun 2012-2015 yılları arasında, çocukların ve ailelerin ifadeleriyle, Ensar yurdu ve KAİMDER yurdunda işlendiği belirtiliyor. Ensar Vakfı, istismara uğramış çocukların ve ailelerinin ifadelerini yalanlıyor mu?

Evet ortada vakfımızın Karaman şubesinin isminin geçtiği bir pedofili vakası var. Ensar Vakfı Genel Merkezi konuyu öğrenir öğrenmez işin odağına aileleri aldı. Ailelerin ve mağdurların yanında durdu.

“MAALESEF BU SUÇU İŞLERKEN MİLLİ EĞİTİM’DEKİ GÖREVİNİ SÜRDÜRMÜŞ'

Failin Vakfımızın Karaman şubesi ile ilişkisi 6 aydır. Failin bu 6 ayın öncesinde ve sonrasında vakfın halka açık faaliyetlerine katılımı şubemizin tasarrufunda olan bir durum değildir. Fail iğrenç suçunu işlerken maalesef kendini toplumdan gizlemeyi başarmış, Milli Eğitim’deki görevini sürdürmüş ve sivil toplum faaliyetlerine katılmıştır.

Ensar Vakfı’nın Karaman’da kaç adet yurdu bulunuyor? Türkiye genelinde kaç adet yurdu bulunuyor? Bunların kaçında ilk ve ortaöğretim düzeyindeki çocuklar ağırlanıyor? Toplamda kaç çocuk ağırlanıyor?

Türkiye genelinde 165 şubemiz var. Toplamda 9000 civarında öğrenciye hizmet veriyoruz. Vakfımız bünyesinde, yalnızca iki adet lise yurdu var ve Karaman şubesi haricinde hiçbir yerde pedofili için risk oluşturacak yaş grubu için yurdumuz, evimiz ya da geçici olsa bile misafirhanemiz bulunmamaktadır.

“ADI GEÇEN ŞAHIS SAYGIN VE SEVİLEN BİR KİŞİYDİ'

Bu vaka özelinde, adı geçen şahıs, bölge halkı tarafından çok sayılan, sevilen, saygın kişiliği ile bilinen, bölgenin ileri gelenlerinin çocuklarını ısrarla emanet ettiği bir Milli Eğitim Bakanlığı öğretmeni. Olay sonrası Karaman halkının ilk tepkisinin bunun bir iftira olduğunu düşünmek olduğunu göz önünde bulundurursak, bu şahsın kendini nasıl gizlediğini, nasıl ele vermediğini ve sinsice davrandığını da anlamış oluruz.

Ensar Vakfı Başkanı Cenk Dilberoğlu ve Karaman Şube Yetkilisi Ali Bağcı, istifa etmeyi düşünüyorlar mı?

Vakıf çalışmaları gönüllülük esası üzerine kuruludur. Kimse buradan bir menfaat elde etmez, maddi bir kazanımı olmaz. Bugün itibariyle şube faaliyetleri zaten askıya alındı. Yürütülmekte olan bir teftiş var. Sonucunda düzenlenecek raporun içeriği çok önemli. Bu içeriği de dikkate alarak elbette yeniden bir değerlendirme yapacağız.

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

İşte Adil Seçim'e göre oy oranları

İlgili Haberler

Güncel

Vatandaşlar sandıkları almadan giden otobüsün camlarını indirdiler

Güncel

Karamollaoğlu: Bugünkü neticeden çok daha iyisini beklerdik

Güncel

İstanbul'un seçimlerdeki gerçek sonuçları!

Güncel

Eren Erdem: Manipülasyon büyük, Erdoğan %50 altına inecek

Güncel

AKP'liler müşahitlere saldırı, sandıklar okulda rehin

Güncel

KONDA Araştırma'dan seçim yorumu

Güncel

Selahattin Demirtaş'ın sandığından İnce ve HDP çıktı

Güncel

TRT seçimlere katılım oranını açıkladı

Güncel

Adil Seçim Platformu: Sandıklara sahip çıkmaya devam

Güncel

HDP: Sandıkları terk etmeyin

Güncel

Akşener: Sandıklardan ayrılmıyoruz

Güncel

HDP'den baraj açılması