unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan: Biz de AB'yi referanduma götürürüz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FSM Vakıf Üniversitesi mezuniyet töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği ile müzakereler için referanduma gidilebeceğini söyledi. 

Erdoğan, "İngiltere gibi kamuoyu yoklamasına gider, 'AB ile müzakere devam mı, tamam mı?' diye sorarız" dedi. Türkiye'nin vize derdinde olmadığını söyleyen Erdoğan, Geri Kabul Anlaşması ile de ilgili Avrupa'nın "Türkiye kapıları açar da mülteciler Avrupa'ya yürür diye" korktuklarını söyledi. Erdoğan, "Biz yaradılanı, yaradandan ötürü seviyoruz" derken, "Erdoğan sizin bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım' sözleriyle gündeme gelen Erol Evgin'e tepki gösterdi. Erdoğan, "Sen sanatçı olsan ne olur?" diye sordu.

Erdoğan, “Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım' sözleriyle gündeme gelen sanatçı Erol Evgin'e tepki gösterdi ve "Sen sanatçı olsan ne olur?" diye sordu. Erdoğan, "Çıkmış bir tanesi kalkıyor diyor ki, bu muhtarların seçilmesini yanlış buluyorum, herkesin oyu geçerli olmamalıdır, milletin içinde de böyle tefrike gidenler var. Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur Önce millete saygı duyacaksın, saygı, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin" dedi. Evgin, gelen tepkiler üzerine "Sağlıklı bir demokraside eğitimin önemini vurgulamak için verdiğim bir örnekten yola çıkarak yorum yapanlardan, röportajın tamamını okumalarını rica ediyorum' demişti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Külliyenin ne anlama geldiğini bilmiyorlar ki sıkıntı burdan başladı. Beş Tepe'de inşası süren külliyemiz hala kullanımda olan camisi ile kongre ve kültür merkeziyle. Türkiyenin en büyük kütüphanesi ile ecdadımızın mirasına yakışır bir şekilde yapmayı hedefledik. biz buraya baktığımız zaman hem Osmanlı'yı hem de modern mimariyi göreceğiz. Biz tarihimizi ve kültürümüzü yansıtan bir külliye için yola çıktık. Bu hayalimizi de büyük oranda gerçekleştirdik.

Burada da bir taraftan Haliç'i temizledik hem de aslına uygun olarak bu güzel eser ortaya çıktı. Bu bir tarihti. Tarihine sahip çıkan ve eserleri koruyan bizi. Devraldığımızı geleceğe aynı şekilde taşımak.

Ankara Cumhuriyetimizin başkenti olmasına rağmen tarihi eserlerle donatılmamış bir şehir. Biz de Başkentimizi güzel eserlerle donatmaya karar verdik. Beştepe'deki külliyemiz de bu yolda yapılmış bir örnek oldu.

Bu ülke bu millet sıradan olsaydı inanın bana başımızda bunca gaile olmazdı. Sınırlarımızın hemen ötesi kana bulanmış olmazdı. Ülkemizdeki bazı gafiller kendi medeniyetlerinin büyüklüğünün farkında olmayabilir ama karşımızdakiler bunun çok iyi farkındadırlar.

Bu millet sıradan bir millet değil. Bir kesim bunu inkar etmek için uğraşsa da biz sıradan bir millet değiliz.

Üniversitelerle yetinmeyip liseleri kaşıyorlar. Liselilere kulak ver diyorlar . Önce sen kulak ver. Önce sen millete kulak ver. Önce millete saygı duyacaksın. Bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin. Yaratılmışların en şereflisi olan insan Allah tarafından bu çiftçidir bu profesördür diye ayırt edilmemiştir. Sen nasıl ayırt edebilirsin!

Bu ülkenin Cumhurbaşkanına her türlü hakareti edeceksiniz hem de korkudan bahsedeceksiniz. Boş atıp dolu tuttuğunuz günler artık geride kaldı. Millet ve milletin değerleriyle kavga etmekten vazgeçmezseniz kendi çirkinliğiniz içinde boğulup gideceksiniz.

Bize şah damarımızdan daha yakın olan Allah'ımızdır başka kimse yok. Bunu böyle bilin. Ben genç kardeşlerime şunu hatırlatıyorum. Gelin bu milletin husumetine değil hizmetine talip olun. Yeterki yüzünüzdeki maskeleri çıkarın içinizdeki nefretten kurtulun diyorum.

Elimizden bu yalancılar için Allah'tan utanma hissi istemekten başka bir şey gelmiyor.

“Vize derdinde değiliz'

Bu millet vizenin geri kabulün derdinde değil. Eğer Türkiye kapıları açar da mülteciler Avrupa’ya yürürse ne yaparız diye tutuştular. Biz bu insanlara ev sahipliği yapıyoruz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz.

Siz verdiğiniz sözde durmuyorsunuz. Erdoğan sizin bu çirkin yüzünüzü ortaya koyduğu için çılgına dönüyorsunuz.

“Türkiye Müslüman olduğu için AB’ye kabul edilmiyor'

Biz teröre karşıyız dediysek sonuna kadar karşıyız ama siz samimi değilsiniz. Bin İngiltere gibi de değiliz AB'den çıkalım mı çıkmayalım mı? Bize de mesaj gönderiyorlar 3000 yılıma kadar Türkiye’nin AB'ye girmesi mümkün değil diyorlar. Sen burada böyle demiyordun Cameron ne oldu?

Türkiye'yi 53 yıldır oyalıyorsunuz. ey Avrupa birliği siz bizi halkımız Müslüman olduğu için kabul etmiyorsunuz. Bunun aksini inkar edemezsiniz. Bunu Fransa'nın eski dışişleri bakanından birisi açık açık söyledi. Sizi almazlar dedi neden diye sorduk çünkü siz Müslümansınız dedi. Ayrımcılık bunlarda var. Şimdi sıkıntı farklı yerlerde AB bize verdiği sözü yerine getirmeyip vize serbestisinden yakınırsa bizde halka sorarız. AB ile müzakerelere tamam mı devam mı ? Millet ne derse biz de onu yerine getiririz.

Milyonlarca mülteci Avrupa kapılarına dayanınca Sayın Komisyon Başkanı bunu kime nasıl anlatacak varın siz görün. Biz de yaşayıp göreceğiz.

 

Çok Okunanlar

Erdoğan balkon konuşmasını iptal etti!

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

İlgili Haberler

Politika

CHP adayı Abdüllatif Şener meclise girebildi mi?

Politika

CHP binası önünde eylem

Politika

İzmir'de polis müdahalesine halk direniyor

Politika

Destici seçim sonuçlarını bildiriyor: Suriyeliler kazandı

Politika

Merdan Yanardağ: Bu hesap tutmayacak!

Politika

Bülent Tezcan: Sonuç ne olursa olsun...

Politika

Muharrem İnce'den ilk açıklama

Politika

İrfan Değirmenci'den seferberlik açıklaması

Politika

AA: Erdoğan vazgeçti, balkon konuşmasını yapacak

Politika

HDP Eş Genel Başkanları'ndan basın açıklaması

Politika

En yakın tahmini hangi anket şirketi yaptı?

Politika

Erdoğan'ın yerine konuşacak isim belli oldu