unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan bu kez de bira üzerinden cumhuriyete saldırdı

Tayyip Erdoğan’ın bu sözleriyle "iki ayyaş" çıkışına benzer olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe’yle Atatürk Orman Çiftliği'nde çektirdiği fotoğrafın kastedildiği iddia edildi.

Erdoğan, "Aileler sağlığa faydalı diyerek ilkokul çocuklarına birayı sevdirmeye çalışmıştır. Bunlar bu ülkede yaşandı. Tarih kitaplarında Atatürk Orman Çiftliği'nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni'ndeki konuşmasından satır başları şöyle oldu:

-Daha önce imkansızlıklarla boğuşan Yeşilay vardı. Şimdi Avrupa kuruluşlarının mükemmeliyet ödülünü verdiği bir Yeşilay var. Ondan dolayı kutluyorum. Biraz destek ve cesaretle kurumlarımızın neler başarabileceğini Yeşilay'a bakınca görebiliyoruz.

bira.jpg

-Son 14 yılda ekonomiden ticarete maliyeden kamu yönetime yargıdan sosyal politikalara hemen her alanda bunun sayısız örneğini görürsünüz.

-Zihniyet değişiminin yaşandığı alanların başında dış politika geliyor. Bizi Afrika'da büyük bir coşkuyla karşıladılar. Şu anda dünyada ilk 3'teyiz. Yardım eden ülkelerin arasında 3. sıradayız. Olayı milli gelire oranla değerlendirdiğimiz zaman 1. sıradayız. Şu 5 senede Suriye'den gelen mültecilere harcadığımız para 10 milyar dolar. STK'ların belediyelerin harcadığı paraları söylemiyorum. Bizim medeniyetimizde olaylar farklıdır. Veren el alan elden hayırlıdır.

-El ele verelim. Suriye'nin kuzeyine bir şehir kuralım. 4500 km karelik bir şehir kuralım. Biz bu şehirde her şeyi uluslararası camiayla paylaşalım. Yerel mimariyle Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'ye yakın bir bölgede bu şehri kuralım. Bunu karşılıklı konuştuğumuz zaman haklısın diyorlar. Bunu Sayın Obama ile de konuştuk. Ama mesele karar meselesi. Uygulamaya koyma meselesi.

-Fildişi Sahili bizden cami istedi. Bu konuda adım atacağız. Gana ve Nijerya ile işbirliğini artıracak temaslar yaptık.

-Aileler sağlığa faydalı diyerek ilkokul çocuklarına birayı sevdirmeye çalışmıştır. Bunlar bu ülkede yaşandı. Tarih kitaplarında Atatürk Orman Çiftliği'nde ellerine bira şişeleri tutuşturulmuş çocuklar görürsünüz.

NARGİLE PURO DAHA KÖTÜ

-Evlatlarımızın geleceklerinin karartılmasına, alkolün uyuşturucunun esiri olmalarına müsaade etmeyeceğiz. Bazı gençlerimiz 'Ben sigara içmiyorum' diyor. Nargile içiyor. Puro içiyor. Daha kötü bunlar.

-Daha 2 yıl önce alkol düzenlemesinde koparılan gürültüyü eminim hepiniz çok iyi hatırlıyorsunuz. Ülkenin tamamı için hayırlı olduğu açık olan bu düzenleme, gazeteler, ekran yorumcuları ve kimi siyasetçiler tarafından günlerce yerden yere vuruldu. 'Alkol yasaklanıyor', 'özel hayatımız kısıtlanıyor', 'yaşam tarzımıza müdahale ediliyor' gibi tezviratlar yapıldı. Ana muhalefet partisi düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesine başvurdu. Kardeşlerim, bunlar insanımızı sevmiyor, bunlar insanımızın rahatsızlığında, hastalığında, bütünüyle vücudundaki olumsuz gelişmelerde kendilerine hayat arıyorlar. Biz ise diyoruz ki, 'biz insanımızı seviyoruz'. Sağlıklı bir nesil için ne gerekirse biz onu yapmaya çalışıyoruz

-Çağdaşlaşmayı, alkol kullanmakla, zararlı alışkanlıkları teşvik etmekle, tek tip bir hayat tarzına sahip olmakla özdeş hale getirenler var. Bu ne yeni bir tavırdır ne de ülkemize münhasırdır. Bakınız daha önce de ifade etmiştim. İstanbul'un işgali sırasında gençlerin işgal güçleri tarafından alkol kullanmaya teşvik edildiğini gören bir avuç kahraman bağımlılıkla savaşmak için Yeşilay çatısı altında toplanmıştır. Tek parti döneminin jakobenleri Batılılaşma ve modernleşme adına alkol kullanımını teşvik etmişlerdir. (Oda Tv)

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Politika

Bahçeli: Ak Parti'nin arka lastiği değiliz

Politika

İnce, Erdoğan'a Twitter'dan seslendi: Var mısın?

Politika

HDP ikinci turda kimi destekleyeceğini açıkladı

Politika

Cihaner: Erdoğan, Meclis'i feshederse yeniden aday olamaz

Politika

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

Politika

CHP'de 12 vekile seçim güvenliği görevi

Politika

Erdoğan: Askerimiz devriye gezmeye başladı

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

Politika

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım

Politika

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

Politika

YSK, yurt dışında oy kullanan seçmen sayısını açıkladı