unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'a darbe mektubu

AKP Manisa Milletvekili ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, komisyonun bugüne kadar 32 kişiyi dinlediğini belirtip, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bazı eski cumhurbaşkanı ve başbakanlara soruların mektupla gönderileceğini söyledi.

“70’Lİ YILLARDA MİT MÜSTEŞARIYLA GÖRÜŞTÜ'

"15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olsaydı Türkiye'de iç savaş çıkabilirdi" diyen Özdağ, darbe gecesini ve öncesini araştırmak için Darbe Girişimi Komisyonu kurulduğunu ve beş haftadır çalıştıklarını söyledi. Üç aylık bir süre daha olduğunu dile getiren Özdağ, bugüne kadar 32 kişiyi dinlediklerini belirtip, "Eski ve yeni siyasetçiler, genelkurmay başkanları, MİT müsteşarları ve mağdurlar var. Derine doğru gittiğimizde arkasında egemen güçlerin olduğunu anlıyoruz. Sempatizanlara ibadet derken ticaret yaptırdıklarını ve ihanete doğru gittiklerini görüyoruz. Devleti ele geçirmek için çalışma yaptıklarını görüyoruz. 15 Temmuz akşamı ile ilgili hiçbir şey karanlıkta kalmayacak. Ama 1960'lı yıllara gidiyoruz. Fethullah Gülen'in 1970'li yıllarda MİT müsteşarı ile görüşme yaptığını ve ünlü işadamları ile çalıştığını görüyoruz" diye konuştu.

“4 KİŞİ GELMEDİ'

Komisyonun şimdiye kadar davet ettikleri arasında sadece 4 kişinin gelmediğini açıklayan Özdağ, "Eski başbakanlarımızı, cumhurbaşkanlarımızı davet etmek istiyoruz. Gelirlerse ne ala, gelmezlerse sorularımızı göndereceğiz ve yazılı olarak cevap vermelerini isteyeceğiz. Şu ana kadar Yaşar Büyükanıt, Birgül Ayman Güler, Necdet Özel, Ali Bardakoğlu gelmedi. En kısa zamanda gelmelerini istiyoruz. Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Aleksandr Dugin'e bir mektup yazarak o günlerde kimlerle görüştüğünü öğrenmek istiyoruz. Aynı zamanda Melih Gökçek'e ve Feyzullah Kıyıklı'ya bir mektup yazarak Aleksandr Dugin ile görüşmelerini kimlerle yaptıklarını, neler konuşulduğunu soracağız" dedi.

“CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN'A SORU GÖNDERİLECEK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan Binali Yıldırım'a mektup göndereceklerini açıklayan Özdağ, "Teamüllerimiz gereği bir genel başkanın davet edilmesini doğru bulmuyoruz. Soruları gönderip, cevapları beklemeyi daha doğru buluyoruz. Eski Cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer'e, Abdullah Gül'e, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Mesut Yılmaz'a, Tansu Çiller'e de mektup yazacağız ve soruları mektuplar kanalı ile göndereceğiz. Komisyona davet konusu tartışıldı. Genel kanaat mektup yazalım ve cevapları bekleyelim düşüncesi oldu" diye konuştu.

Çok Okunanlar

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Pentagon'dan Menbiç açıklaması

Tuncay Özkan da KHK'ya takıldı

İnce: Erdoğan Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı

İlgili Haberler

Politika

Bahçeli: Ak Parti'nin arka lastiği değiliz

Politika

İnce, Erdoğan'a Twitter'dan seslendi: Var mısın?

Politika

HDP ikinci turda kimi destekleyeceğini açıkladı

Politika

Cihaner: Erdoğan, Meclis'i feshederse yeniden aday olamaz

Politika

Temel Karamollaoğlu TELE1'E konuk oldu: 'Ak Parti'de büyük bir çözülme bekliyorum'

Politika

CHP'de 12 vekile seçim güvenliği görevi

Politika

Erdoğan: Askerimiz devriye gezmeye başladı

Politika

İnce'den Erdoğan'a: Bu topraklar böyle yalancı görmedi

Politika

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

Politika

Kılıçdaroğlu: Adalet için ne gerekiyorsa yapacağım

Politika

İnce: Sağcı kazanacak, solcu kazanacak

Politika

YSK, yurt dışında oy kullanan seçmen sayısını açıkladı