unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'a TELE1'de yanıt verdi: Sen tünelde, uçakta saklanırken elinde silah Meclis'i ben bekledim!

ABC Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, TELE1'de 'Gündem Özel' programına telefonla bağlandı.

Gündem Özel'in sunucusu Musa Özuğurlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla ilgili görüşünü sorduğu Erdoğdu'ya "Konuşmayı izleme şansınız oldu mu" dedi. Erdoğdu ise "Vallahi şans mı, şanssızlık mı bilmiyorum ama" yanıtını verdi. 

"AKP Genel Başkanı o kadar tehlikeli işler yapıyor, o kadar tehlikeli sözler sarf ediyor ki, bu ülkenin kurucu partisinin bir neferi olarak bize düşen aklı selim davranmak" diyen Erdoğdu, "Çünkü ülke gerçekten bir milli güvenlik riskiyle karşı karşıya. Dışarıdaki tehlikelerden çok içerideki tehlikelerle karşı karşıya kalmaya başladık" ifadelerini kullandı.

Bir yıl önce darbe girişimi haberini aldıklarında Meclis'e koştuklarını söyleyen Erdoğdu, "Öyle uçağın içinde, havada beklemedik. Başbakan gibi Ilgaz Tüneli'ne girmedik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı gibi gecekonduya saklanmadık. Genel Başkan'ın talimatıyla Meclis'e gittik ve Meclis bombalanırken de o Meclis'ten çıkmadık" dedi.

'O GECE KAÇMADINIZ MI HEPİNİZ?
Düzenli olarak, AKP'lilerin Kılıçdaroğlu'na saldırmak için kullandığı "15 Temmuz'da neredeydi" sorusuna yanıt veren Erdoğdu, "Şimdi diyorlar ki, Kılıçdaroğlu Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitmiş. Yahu siz tankın üstüne mi çıktınız, kaçmadınız mı hepiniz? O havada, diğeri daha inşaat halindeki tünelde. İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı ortada yok. İnsanın sinirlerini bozacak şekilde, aklımızla dalga geçiyorlar. Neredeydiniz..." dedii.

'GİTTİK VURUŞTUK MECLİS'TE'
15 Temmzu gecesi nerede olduklarını ve ne yaptıklarını açıklayan Erdoğdu, şunları söyledi: 

"Gittik vuruştuk Meclis'te. Ölüyorduk az daha. Elinde silahla bekleyen benim o Meclis'te. Teslim olmayacağız diyen benim o Meclis'te. Bunun şahidi de AKP'li ve MHP'li milletvekilleri. Biriniz tünelde, diğeriniz uçakta bekleyin. İnsanlar orada vuruşsun çatışsın, milletvekilleri Meclis'te canını riske atsın. Ondan sonra da gelin kahraman olun. Bir de gelin, canını riske atmış milletvekilleri olan partinin genel başkanına ağız dolusu hakaretler edin. İlkel çağda bile böylesine kaba bir barbarlık yoktur."

'YETER BE... KABUS GİBİ...'
Gece yarısını geçtikten sonra Turkcell operatör hizmeti kullananların, telefonla arama yaptıklarında karşısına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan çıktı. Duruma isyan eden CHP'li Aykut Erdoğdu "Tüm Turkcell hatlarımı iptal ettiriyorum" dedi.

Ayrıca Erdoğdu, bu sesli mesajlarla ilgili olarak Twitter hesabından "Yeter be... Telefonda bile karşımıza çıkıyor... Bu kadar hakaretin üstüne bu nedir be... Kabus gibi..." tepkisini gösterdi.

 

Çok Okunanlar

Polis korumasında oy hırsızlığı böyle görüntülendi

Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor: İnce'yi görünce suratını astı

Saldırıya uğrayan Ümit Özdağ'dan ilk açıklama

'AKP'ye yakın cemaat saf değiştirdi'

TRT'ye atanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Akış'tan tehditler: Ateş edeceğiz

İlgili Haberler

Güncel

Urfa'dan sonra Erzurum'da da toplu oy kullanımı

Güncel

AKP sahte müşahit kartları hazırlamış

Güncel

Ahmet Şık, yürüyemeyen kadını sandığa taşıdı

Güncel

Bu mahallede oy verme işlemi 30 dakika sürdü

Güncel

Bakırköy'de seçim günü elektrik kesintisi

Güncel

HDP adaylarından Suruç çağrısı

Güncel

Olası internet sansürünü aşmak için yöntemler

Güncel

Sandık başındaki baba oğul gözaltına alındı

Güncel

Deniz Baykal oyunu kullandı

Güncel

Seçim usulsüzlüğü: Listelere 3200 kişi eklendi

Güncel

Muş'ta bir kişi AKP'ye iki oy birden attı, videosunu paylaştı

Güncel

AA: 10 yabancı hakkında yasal işlem başlatıldı