unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'dan çocuklara: Bomba yüklü uçaklardan korkmayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Çocuk Şenliği için Türkiye'ye gelen çocuklara yaptığı konuşmada, "Sizler hiç korkmayın çocuklar, bomba yüklü uçaklar çocukları korkutuyor muydu? Biz sizden korkmuyoruz diyordu. Bizim buralar diyordu. O inançlarını hiçbir zaman kaybetmiyorlardı, bombalar yağdığı halde. Dünyayı ne kadar karanlık kaplarsa kaplasın mutlaka arkasından güneş doğacak, gün aydınlanacaktır" dedi.

"Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023'de çocuklarımızı daha güvenli ve müreffeh bir dünyaya kavuşturmayı amaçlıyoruz. Dünyanın birçok yerinde büyüklerin yol açtığı sorunların bedelini en çok çocuklar ödüyor" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Her kışın bir baharı, her gecenin sabahı mutlaka vardır. Sizden ilerde ülkelerinizin yönetiminde, hayatın her alanında sorumluluk sahibi büyükler haline geldiğinizde dünyayı daha güzel yapmak için çalışacaksınız. Yeter ki kalbinizdeki ve zihninizdeki masumiyeti kaybetmeyin" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: 

Çocukların olmadığı bir hayal dünyanın ne kadar anlamsız olacağını hayal bile edemiyorum. Şair ne diyor. Hepiniz el el e bir halka yapsanız, rüyadan ve şarkıdan, almasanız ortanıza kimseyi benden başka. Ben de işte bu şekilde çocukların rüyadan ve şarkıdan yaptıkları bir halkanın ortasında onlarla beraber olmak, sohbet etmek, şarkı söylemek, oyun oynamak istiyorum. 5 torunum var. Onları kucakladığımda ne hissediyorsam, inanın her çocuk için aynısını hissediyorum.

23 Nisan bizim için çok önemli bir gündür. 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara'da toplanan Büyük Millet Meclisi, İstiklal Savaşımızı yürütmüş ve zaferle sonuçlandırmıştır. Millet olarak bizim için böylesine önemli olan bir tarihi bayram olarak çocuklarımıza ve tüm dünya çocucklarına armağan ettik. Tıpkı bir çocuğun hikayesi gibi, doğumuna ve serpilip gelişmesine şahitlik ettiğimiz cumhuriyetimiz bu yıl 93. yaşında. İnsanlar için uzun, ama devletler için oldukça kısa bir süre. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023'de çocuklarımızı daha güvenli ve müreffeh bir dünyaya kavuşturmayı amaçlıyoruz. Dünyanın birçok yerinde büyüklerin yol açtığı sorunların bedelini en çok çocuklar ödüyor.

'BOMBA YÜKLÜ UÇAKLARDAN KORKMAYIN'

Sizler hiç korkmayın çocuklar, bomba yüklü uçaklar çocukları korkutuyor muydu? Biz sizden korkmuyoruz diyordu. Bizim buralar diyordu. O inançlarını hiçbir zaman kaybetmiyorlardı, bombalar yağdığı halde. Dünyayı ne kadar karanlık kaplarsa kaplasın mutlaka arkasından güneş doğacak, gün aydınlanacaktır. Çünkü her kışın bir baharı, her gecenin sabahı mutlaka vardır. Sizden ilerde ülkelerinizin yönetiminde, hayatın her alanında sorumluluk sahibi büyükler haline geldiğinizde dünyayı daha güzel yapmak için çalışacaksınız. Yeter ki kalbinizdeki ve zihninizdeki masumiyeti kaybetmeyin. 

'BÜYÜDÜĞÜNÜZDE DE ORTAK SEVGİ DİLİNİ KORUYUN'

Bugün lisanlarınız farklı da olsa nasıl gönülden gönüle kurduğunuz köprüyle anlaşabiliyorsanız büyüdüğünüzde de ortak sevgi dilini koruyun. Farklı inançlardan olmak şimdi sizlerin tanışmasına engel değilse büyüdüğünüzde de bu ortak zemine sahip çıkın.

Kalbinizdeki güzelliğin, sıcaklığın tüm insanlığı saracak kadar büyük, bereketli olduğuna inanıyorum. Şunu unutmayın, bu duygular bizim her zaman rahatlıkla paylaşacağımız duygulardır. Ülkemize geldiniz, Cumhurbaşkanlığı Kulliyemize geldiniz, ne kadar teşekkür etsem azdır. Biz cennetin çocuklarıyız. Gülleriyiz her mevsimin, kardeşiz hepimiz. Daha iyi bir dünya hepimizin hakkı. Tüm silahları sevgimizin yeneceğine inanıyorum.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

İlgili Haberler

Politika

Üsküdar Belediyesi'nden İyi Parti mitingine engelleme

Politika

Pazar günü göreceğiz, “TAMAM” mı, “devam” mı | Nahit Duru yazdı...

Politika

Kemal Kılıçdaroğlu TELE1'de konuştu: İlk kez demokratik yollarla diktatör devrilecek

Politika

Muharrem İnce CHP'yi ikiye katladı: Dip dalga geliyor

Politika

İnce'nin mitingine İnternet sansürü! 

Politika

İnce'nin İzmir mitingine büyük katılım: Kaç kişi oradaydı?

Politika

Erdoğan'ın seçim şovu: Bitmeyen havalimanına indi

Politika

Demirtaş'tan Twitter'da e-miting

Politika

Bakan Soylu'dan CHP'lilere tehdit

Politika

Muharrem İnce: Düşünüyorum, Erdoğan ortaokul diploması var mı?

Politika

Reza Zarrab sokakta böyle görüntülendi

Politika

Bülent Arınç'ın damadına bir şok daha