unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan'ın Alman avukatı faşistleri savunmasıyla ünlü!

Alman mizahçı Jan Böhmermann’ın okuduğu 'belaltı’ şiir nedeniyle bizzat şikayetçi olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatlığını üstlenen Michael-Hubertus von Sprenger, ülkesinde, aşırı sağcıların ve Yahudi ve İslam karşıtı olanların avukatlığını üstlenmesiyle biliniyor.

Basın hukukunda uzman

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, 75 yaşındaki von Sprenger, aile ve miras hukuku, kişilik hakları, basın ve medya haklarıyla ilgili davalarda uzman bir isim.

Münih’te yaşayan von Sprenger’in avukatlığını yaptığı isimlerden biri Britanyalı yazar David Irving. Yahudi soykırımını inkar eden yayınlar yapan ve Avusturya’da bu nedenle tutuklanan Irving’i von Sprenger savunmuştu.

Bir diğer müvekkiliyse aşırı sağcı gazete Compact’in yayın yönetmeni Jürgen Esässer oldu von Sprenger’in. Her tür İslam ve Yahudi karşıtlığını savunan Esässer’i kendisine 'alev alev yanan anti semit’ diyen Yeşillere karşı açtığı davada, Anayasa Mahkemesi’ne kadar von Sprenger savundu.

Ünlu hukuk adamı, yabancı ve Yahudi karşıtlarının avukatlığı kadar, Almanya’da bir dönem sık sık polis baskınlarına uğrayan Milli Görüş’ün de avukatlığını yaptı.  Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Anayasa Mahkemesi ve Bavyera Eyaleti mahkemelerinde Milli Görüş’ü von Sprenger temsil etti.

Bir tanıdık aracılığıyla

Kalabalık müvekkil listesine Erdoğan’ı da ekleyen tecrübeli avukat, işi nasıl üstlendiğini de şöyle anlattı: “Bir danışmanı aracılığıyla beni buldu. Cumhurbaşkanının danışmanı iyi bir arkadaşımdır, beni medya avukatı olarak tanıdığı için bana ulaştı.' 

Böhmermann’ın cezalandırılması için her yola başvuracaklarını da belirten von Sprenger, Federal Anayasa Mahkemesi’ne varana dek sonuna kadar gideceklerini ve o şiiri bir daha okumayacağını taahhüt etmesini de sağlayacaklarını da söylemişti.

Ünlü avukat, davayı neden üstlendiğini de, “Böhmermann’ın hiciv dediğinin aslında hiciv olmaması gibi hukuksal bir sorun, onu açıklığa kavuşturmak istedim' diye anlattı.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

İyi Partili Türkkan: Bunu Ankara'nın eski kaşarı yapar

Güncel

Yandaş yazar: Dolu ve yağmurları dış güçler gerçekleştirdi

Güncel

Cübbeli Ahmet tatile çıktı

Güncel

Aya Yorgi Koyu'na imar izni

Güncel

Ulaştırma Bakanı'ndan 3. havalimanı için isim açıklaması

Güncel

Hakkari'de seçim öncesi 30 bölge 'yasaklı' ilan edildi

Güncel

Ankara'da AKP'liler sahte seçim broşürleri dağıttı

Güncel

ÖSYM 'Allah rızası için' gözetmen arıyor

Güncel

Bozdağ'dan Anadolu Ajansı skandalına ilişkin açıklama

Güncel

Kadın yolcuyu taciz eden 2 kişi, tornavidayla saldırdı

Güncel

Ankara'da iki belediye otobüsü çarpıştı: 1 ölü, 15 yaralı

Güncel

İktidar cephesinden bedelli askerlik açıklaması