unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Erdoğan’lı imam hatip açılışına katılım zorunluluğu

İstanbul Bayrampaşa'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talimatıyla ilçede bulunan okullarda görevli müdür, öğretmenler ile öğrenci ve velilerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katılacağı imam hatip lisesi açılışına katılmaları istendi.

BirGün'den Deniz Sarı'nın haberine göre Şube Müdürü Abdullah Avcı'nın imzasıyla okullara gönderilen resmi yazıda, "3 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 15.00'te İlçemiz Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılışına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan teşrif edecektir. Söz konusu açılış törenine okul müdürleri, okul öğretmen, öğrenci ve velilerinin (ilkokul öğrencileri hariç) katılımının sağlanması (özellikle imam hatip okul öğrencileri) ve ulaşım noktasında okul servislerinden yararlanılmasını rica ederim" ifadelerine yer verildi.

'Zorunlu katılım kabul edilemez'
Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim Sen 4 No'lu Şube Başkanı İzzet İldeş, "Bu daha önce de yapılmış bir uygulama. Sadece imam hatip okulu olduğu için ve Cumhurbaşkanı katılıyor diye açılışlara zorunlu katılım kabul edilemez. Sebep her ne olursa olsun öğrenci ve öğretmenler gerek mesai saati içinde gerekse mesai saati dışında açılışa gitmeye zorlanamaz.Öğrencilerin açılışa zorunlu götürülmesi AKP hükümetinin laik, bilimsel eğitimi tamamen yok etmek istemesinin göstergelerinden biridir. Eğitim Sen olarak bu şekilde yapılan zorunlu uygulamaların her zaman karşısındayız" ifadelerini kullandı.

bayrampasaicerik.jpg
Yarın yapılacak olan ve Erdoğan'ın katılacağı imam hatip açılışı için bugün Bayrampaşa'daki okullarda müdürler tarafından öğrencilere Belediye Başkanı Atila Aydıner imzasıyla hazırlanan Erdoğan'ın fotoğrafının olduğu broşürler dağıtıldı.

Çok Okunanlar

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

Güncel

Elazığ'da korkutan deprem!

Güncel

Leyla'yı, arama çalışmalarına 'seçim' arası

Güncel

İstanbul'da seçimde görevli olacak polis sayısı açıklandı

Güncel

Adil Öksüz'ün bacanağı yakalandı

Güncel

TEMSA işçileri atılma tehdidiyle karşı karşıya

Güncel

Göçükten 6.5 saat sonra sağ çıktılar

Güncel

Van'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Güncel

Demokrasi karşıtı bir 'Nurcu' daha AKP'ye desteğini açıkladı

Güncel

AKP'li Erdoğan: Bana üniversite mezunu değil bile dediler

Güncel

Oyuncu Doğulu'dan İnce'ye destek mesajı

Güncel

Zorunlu trafik sigortası yönetmeliğinde değişiklik

Güncel

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı