unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Eren Erdem: Mafyayı ifşa ediyoruz, Osmanlı Ocakları

İstanbul Vezneciler’de gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polislerin cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolara ilişkin CHP’den ilk tepki İstanbul Milletvekili Eren Erdem’den geldi.

ERDEM: BİR İNSAN ŞEHİT CENAZESİNE NEDEN CEBİNDE KURŞUNLA GİDER?

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, terörün ülkenin kanıksanmış bir gerçeğine dönüştüğünü ifade eden Erdem, “Öncelikle artık ülkenin kanıksanmış bir gerçeğine dönüşen terörün aldığı bütün canlara Allah’tan rahmet diliyorum. Şimdi ülkeyi teröre teslim etmiş bir iktidarın nasıl algı operasyonları yürüttüğünü açıklayacağım. Buradan kamuoyu vicdanına soruyorum: Bir insan, şehit cenazesine ne için gider? Şehidi uğurlamak, dua ve rahmet okumak için, şehit yakınına moral vermek için gider. Bir insan şehit cenazesine neden cebinde yumurtayla, kurşunla gider? Bu kişiler açıkça toplumda infial yaratmaya yönelik algı operasyonları yapmak için o cenazeye gitmişlerdir. Asıl dikkat çekici olan ise, bu provokatörler Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun ayağına tabanca mermisi bırakıyorlar. Bu bir mafya raconudur. Bu havuz medyası mermiyi bırakanlara şehit yakını derse, bizim şehitlerimizin yakınlarına mafya demiş olur. O yüzden böyle bir algı operasyonları yapıp onların vicdanını örselememelerini tavsiye ediyorum.' dedi.

ERDEM: GERÇEK TEPKİ YARBAY MEHMET ALKAN’IN TEPKİSİDİR!

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın kardeşi Mehmet Alkan’ın "Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok" sözlerini hatırlatan Erdem, “Gerçek tepki, Yarbay Mehmet Alkan’ın tepkisidir. Cebinde mermi yoktur, sadece üstünde şehit kardeşinin üniforması vardır. Gerçek tepki, şehit annesinin Efkan Ala’ya gösterdiği tepkidir. Bu protestoyu yapan Binbaşına provokatör deniyor, cebinde yumurtayla mermiyle gelene şehit yakını deniyor, bunların şehitle yakından uzaktan alakası yok, bunlar militan.  Bugün yaşananlar Osmanlı Ocakları isimli bir çete tarafından örgütlenmiş bir provokasyondur. Bu provokasyonun arkasında Ak trollerin olduğunu da biliyoruz. Cebinde mermiyle yumurtayla cenazeye gidilmez. Bizim derdimiz şehitlerimizin olmamasıdır. Bu cenazelerden siyasi menfaat elde edenler, ahlaklı değildir. İnsanların acısını istismar etmeye kimsenin hakkı yoktur.' dedi.

ERDEM: OSMANLI OCAKLARININ ŞEREFİ VARSA ŞEHİDE KELLE DİYENLERİN ÇELENKLERİNİ PARÇALASINLAR!

AKP’li milletvekillerinin beyanlarını hatırlatan Erdem, “Osmanlı Ocakları denilen zerzevat güruhuna buradan soruyorum: Eğer gerçekten zerre kadar şerefiniz, namusunuz varsa şehide 'kelle’ diyenlerin çelenklerini parçalasınlar. CHP ne genel başkanı ne de bir milletvekili şehide hakaret etmez, terör örgütlerine kucak açmaz, onları meşru göstermez.

'Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor’ sözünü Yalçın Akdoğan değil de Kılıçdaroğlu söyleseydi nolurdu? Veya Mehmet Metiner yerine Kılıçdaroğlu 'Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor’ deseydi nolurdu? Veya Yiğit Bulut’un söylediği 'Abdullah Öcalan Ortadoğu'da Türkiye'nin önünü açıyor’ veya Hilal Kaplan’ın 'Bir zamanlar “ölmeye hazırım' diyen Öcalan, şimdi “yaşatmaya hazırım' diyor’ sözünü Kılıçdaroğlu söylese nolurdu? Tüm bu açıklamalar büyük puntolarla havuzda manşet olurdu. Hiçbir ifadesinde bu ülkenin çocuklarına en ufak bir suretle kötü ifade kullanmayan birinin ayağına bugün tabanca mermisi konuyor. Mermiyi koyan mafya da Osmanlı Ocaklarıdır. Aktroll de bu işin içindee var; örneğin Esat Ç 'Sen tarafını seçtin Kılıçdaroğlu, artık bu ülkede şehit cenazesine katılamayacaksın’ diye tivit atıyor. Kim belirliyor bunu? Demek ki burada bir hazırlık var, bunu net görmek lazım. Bu mafyalara şehitlerimi teslim etmeyeceğiz. Bunların kimlerden talimat aldığını biliyoruz. Siyasetçilerin ayağına mermi koyan mafyalardan ve talimat aldığı kişilerden hesap soracağız.' dedi.

ERDEM: CAMİYE AYAKKABIYLA GİRDİLER DİYEN ZAT CAMİYE CEBİNDE KURŞUNLA GİRENLERE BİR SÖZ SÖYLEYECEK Mİ?

Erdem son olarak konuya ilişkin şu sözleri söyledi: Bizim kültürümüzde camiye, cenazeye, şehitlere saygısızlık yoktur. Camiye cebinde yumurta e kurşunla giren kişiler en başta bu değerlere saldırmışlardır. Ben merak ediyorum, acaba 'Camiye ayakkabıyla girdiler diyen’ zat, camiye cebinde tabanca mermisiyle girenlere karşı bir söz söyleyecek mi? Sanmıyorum, bu protestoyu yapanların talimatı aldığı yer belli. Bu olayın peşini bırakmayacağız. Bizi meydanlardan, şehit cenazelerinden uzaklaştıramayacaklar.' 

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

Guardian'dan çok konuşulacak yazı: Erdoğan'ı kovun...

İlgili Haberler

Politika

Erdoğan evlerde buzdolabı ve fırın yok demişti: İktisatçı Sönmez rakamlarla Erdoğan'ı yalanladı

Politika

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Politika

Muharrem İnce'nin Ergenekon kumpasına karşı direnişi

Politika

'Orantısız akıl' Türkiye'de yeni bir dönem başlattı!

Politika

Atatürk Cumhuriyeti mi? Tayyiban Faşizmi mi?

Politika

CHP'li İbrahim Kaboğlu: Cumhuriyetin 100. yılında demokratik, laik anayasa için çalışacağız

Politika

6 siyasi partiden Muharrem İnce'ye destek

Politika

Bakanlıktan oy kullanamama riski olan 12 bin kadınla ilgili açıklama

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?