ERDEM: SARAY’IN SEKRETERİ BİLE MUHALEFET LİDERİNDEN DAHA FAZLA TRT’YE ÇIKIYOR!

Muhalefetten bir kişinin bile TRT’ye çıkarılmadığını belirten Erdem, “AKP, tüm medyayı havuzlar kurarak ele geçirdi. Ben bir CHP Milletvekili olarak, hiçbir TV kanalına çıkamıyorum. Neden? Çünkü belgesiz, delilsiz konuşmuyorum. Benim gibi muhalefet vekillerinin konuşamadığı bu medya ortamında, AKP'nin Milletvekili olmayan MKYK üyeleri bile daha fazla konuşuyor. Gazeteler onlarda, TV'ler onlarda. Devletin kasasını boşaltıp milyarları seçime yatırıyorlar. Biz sokağa çıktığımızda; 'OHAL gerekçesiyle engelliyorlar.’ Ve buna 'milli irade’ diyorlar. Millet, kimin ne düşündüğünü biliyor mu? Akşama kadar yalan yayın yapan TV'ler üzerinden kampanya yapıyorlar. TRT'de Kılıçdaroğlu konuşabiliyor mu? Ama Cumhurbaşkanı'nın Genel Sekreteri sürekli orda. Genel Sekreter dahi çıkıyor, muhalefetten bir kişi çıkamıyor. Bu baskı ortamında, 'milli irade' diyorlar. Sandıktan sonuç aldıklarında, demokrasiyle geldik yalanına sarılıyorlar.' dedi.

ERDEM: HAVUZ SADECE DÖRT GÜN MUHALEFETE SÖZ HAKKI VERSE AKP %20 OY ALAMAZ!

Halktan her şeyin gizlendiği bir ortamda milli iradeden söz edilemeyeceğini ifade eden CHP’li Erdem, “AKP'nin havuz medyası; 'sadece 4 gün, muhalefete mikrofon uzatsın, AKP %20 oy alamaz. Bırakın başkanlığı, baraj sorunu ile karşı karşıya kalır. Bu milletten gerçekleri gizleyerek, milletin saf ve temiz duygularını istismar ederek siyaset yapanlar, ağzına sakın milli irade lafını almasın. Bu anayasa TBMM'den geçmemelidir. Geçtiği takdirde, OHAL altında ve medyada muhalefet ambargosuyla yapılacak her seçimin sonucu gayrimeşru olacaktır. 15 Temmuz darbecilerinin emellerinden farksız olacaktır. 15 Temmuz'cular, TRT ve CNN Türk'ü enterne etmeye çalıştı. AKP 15 yıldır TRT'yi enterne etmiş durumda. Bu darbe ortamından 'milli irade çıkmaz.’ Milli irade, basın özgürlüğüyle olur. Muhalefet ile iktidarın eşit konuşarak, halka ulaşmasıyla olur. Eğer yürekleri varsa, anayasalarına güveniyorlarsa; hadi TRT'de liderler anayasayı tartışsın. Halkın önünde, tüm gerçekler masaya yatırılsın. Ama bunlar yapamaz.' dedi.

", "author": { "@type": "Person", "name": "www.abcgazetesi.com" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "www.abcgazetesi.com", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/cdn-photo/16396/imgs/190420181810218089950.png", "width": 152, "height": 55 } } }

unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Eren Erdem'den AKP'lilere hodri meydan

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda, TBMM’de görüşülen Anayasa değişikliğinin TRT’de dört siyasi parti liderinin katılacağı bir programda tartışılması önerisini sundu.

ERDEM: SARAY’IN ATADIĞI AKP VEKİLLERİNE HODRİ MEYDAN DİYORUM!

Sosyal medyada vi değinen CHP’li Erdem, “AKP Milletvekilleri TBMM kürsüsüne çıkıp, 'milli iradeden neden kaçıyorsunuz’ gibi sözler söylüyorlar. Tüm siyasi tarihi spekülasyon ve algı operasyonuna dayanan, bir ideoloji partisi olmayan AKP'nin Saray'dan atanmış vekillerinin bu ifadesinin hangi özgüvene dayandığını biliyoruz. Bu vekillere hodri meydan diyorum. Zerre kadar milli iradeye saygı duyuyorlarsa, TRT'de TBMM grubu olan tüm partilerin liderlerini bir programda buluştursunlar. O programda liderler halkın önünde anayasayı tartışsın. Moderatörlüğünü Ahmet Hakan yapabilir. Gayet iyi olur.' dedi.

ERDEM: SARAY’IN SEKRETERİ BİLE MUHALEFET LİDERİNDEN DAHA FAZLA TRT’YE ÇIKIYOR!

Muhalefetten bir kişinin bile TRT’ye çıkarılmadığını belirten Erdem, “AKP, tüm medyayı havuzlar kurarak ele geçirdi. Ben bir CHP Milletvekili olarak, hiçbir TV kanalına çıkamıyorum. Neden? Çünkü belgesiz, delilsiz konuşmuyorum. Benim gibi muhalefet vekillerinin konuşamadığı bu medya ortamında, AKP'nin Milletvekili olmayan MKYK üyeleri bile daha fazla konuşuyor. Gazeteler onlarda, TV'ler onlarda. Devletin kasasını boşaltıp milyarları seçime yatırıyorlar. Biz sokağa çıktığımızda; 'OHAL gerekçesiyle engelliyorlar.’ Ve buna 'milli irade’ diyorlar. Millet, kimin ne düşündüğünü biliyor mu? Akşama kadar yalan yayın yapan TV'ler üzerinden kampanya yapıyorlar. TRT'de Kılıçdaroğlu konuşabiliyor mu? Ama Cumhurbaşkanı'nın Genel Sekreteri sürekli orda. Genel Sekreter dahi çıkıyor, muhalefetten bir kişi çıkamıyor. Bu baskı ortamında, "milli irade" diyorlar. Sandıktan sonuç aldıklarında, demokrasiyle geldik yalanına sarılıyorlar.' dedi.

ERDEM: HAVUZ SADECE DÖRT GÜN MUHALEFETE SÖZ HAKKI VERSE AKP %20 OY ALAMAZ!

Halktan her şeyin gizlendiği bir ortamda milli iradeden söz edilemeyeceğini ifade eden CHP’li Erdem, “AKP'nin havuz medyası; "sadece 4 gün, muhalefete mikrofon uzatsın, AKP %20 oy alamaz. Bırakın başkanlığı, baraj sorunu ile karşı karşıya kalır. Bu milletten gerçekleri gizleyerek, milletin saf ve temiz duygularını istismar ederek siyaset yapanlar, ağzına sakın milli irade lafını almasın. Bu anayasa TBMM'den geçmemelidir. Geçtiği takdirde, OHAL altında ve medyada muhalefet ambargosuyla yapılacak her seçimin sonucu gayrimeşru olacaktır. 15 Temmuz darbecilerinin emellerinden farksız olacaktır. 15 Temmuz'cular, TRT ve CNN Türk'ü enterne etmeye çalıştı. AKP 15 yıldır TRT'yi enterne etmiş durumda. Bu darbe ortamından 'milli irade çıkmaz.’ Milli irade, basın özgürlüğüyle olur. Muhalefet ile iktidarın eşit konuşarak, halka ulaşmasıyla olur. Eğer yürekleri varsa, anayasalarına güveniyorlarsa; hadi TRT'de liderler anayasayı tartışsın. Halkın önünde, tüm gerçekler masaya yatırılsın. Ama bunlar yapamaz.' dedi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

AA'nın ardından Milliyet de seçim sonuçlarını açıkladı 

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Politika

MHP'li Usta: Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi kurulmuştur

Politika

Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Politika

Muharrem İnce'nin İstanbul mitinginin detayları belli oldu

Politika

Bakan Arslan'dan şaşırtmayan havalimanı çıkışı: Niye Erdoğan olmasın?

Politika

İyi Parti'de flaş istifa

Politika

RTÜK üyesi TRT'nin seçim karnesini açıkladı

Politika

RTÜK Başkanı'ndan CHP'li üyelere 'tarafsızlık' çağrısı

Politika

HDP Eş Genel Başkanı Buldan: AKP'nin lale devri bitecek

Politika

YSK'dan telefon uyarısı

Politika

Şişli'de itfaiye aracı devrildi

Politika

'Haber alma özgürlüğü olsa AK Parti yüzde 10 oy bile alamaz'

Politika

İnce'nin sosyal medya ekibi ilk kez konuştu