unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Eski eşe tehdit: Zonguldak’a ayak basmasın

Talihsiz kadın, SABAH’a konuştu: Ablamı arayıp, “Zonguldak’a ayak basmasın, kötü olur' demiş

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri olan eşi Hakkı A.'yı şiddet gördüğü ve kendisine ahlaksız tekliflerde bulunduğu iddiasıyla silahla vuran Hülya A., SABAH'a konuştu.

Sabah'tan Ahmet Külsoy'un haberine göre, olay günü Hakkı A.'nın her zaman olduğu gibi eve sarhoş geldiğini ifade eden Hülya A., "Yine sarhoştu ve beni dövmeye başladı. Gardıroptaki en az 30 takım elbiseyi bıçakla kesti yırttı. Bana, çocuğuma ve anneme küfürler etti.

Arkadaşlarıyla ilgili ahlaksız tekliflerde bulundu. Dayanamadım, silahı ateşledim. İstemeden vurdum. Olayı Ahmet Akgün ve Nuri Turpçu'ya anlattı, onlar da inanıp mahkemede aleyhime tanıklık yaptı. İnsanlar görmedikleri olay hakkında nasıl şahitlik yapıyor. Biraz vicdanlı olmak lazım. Onları Allah'a havale ediyorum" dedi.

'ÖLMEDİĞİM İÇİN AĞLADIM'
Olaydan bir süre önce intihar teşebbüsünde bulunduğunu ifade eden Hülya A. şöyle devam etti: "Eziyet dolu bir hayatım vardı. Sendika seçimleri olduğunda eve asgari 10 kişi gelirlerdi. Sabahlara kadar içerlerdi. Ben ona, 'Burası bizim evimiz, mahremimiz, toplantılarını sendikada gündüz neden yapmıyorsun' dediğimde uçan tekme attı. Dayanamadım, yine dayaktan sonra 50 hap içtim. İki gün yoğun bakımda kaldım. Kendime geldiğimde ölmediğim için ağlamaya başladım. Zonguldak'ta sendikacı denilince akla nüfuzlu insan geliyor. Derdini kimseye anlatamıyorsun. Arkadaşlarıyla birlikte olmamı açıktan demezdi ama her defasında ima ederdi."

'DAVAYI ÇEKSİN'
Öte yandan Hakkı A.'nın, Gelibolu'da yaşayan baldızı F.M.'yi arayıp, "Hülya bir daha Zonguldak'a ayak basmasın, kötü olur. Açtığı ceza davasını da geri çeksin" dediği iddia edildi. Hülya A., "Bunca kadın, kocaları tarafından öldürülürken benim korkmamam mümkün mü? Kaldı ki Hakkı A. nüfuzlu biri ve sendikayı arkasına almış.

Korkuyorum, dağıldım. Bir tek SABAH benim durumumla ilgilendi. Koruma ve iş istiyorum" ifadesini kullandı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, Hülya A.'nın davasına müdahil olacaklarını belirterek, "Hukuksal destek vereceğiz" dedi.

Çok Okunanlar

Avrasya Araştırma, 24 Haziran anketini açıkladı

Davutoğlu ekibi Erdoğan'a bayrak açtı

ANAR Müdürü Uslu'dan kritik iddia: Erdoğan, MHP ile...

THY'nin yeni reklamında dikkat çeken Cemaat detayı

SONAR'dan son anket: Seçim ikinci tura kalıyor

İlgili Haberler

3.Sayfa

Kırıkkale'de zincirleme kaza: 11 araç birbirine girdi

3.Sayfa

WhatsApp üzerinden uyuşturucu ticareti

3.Sayfa

Hayvan katilleri...Bu nasıl bir canilik?

3.Sayfa

Antalya'da feci kaza: Hepsi yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Konya'da otomobil tıra çarptı: 2 ölü, 5 yaralı

3.Sayfa

Şarjda bırakılan batarya yangına neden oldu

3.Sayfa

Doğumdan 7 saat sonra yaşamını yitirdi

3.Sayfa

Anne ve oğlunun ölümüne neden olan sürücü tutuklandı

3.Sayfa

Bir esnaf borcundan dolayı intihar etti

3.Sayfa

Üzerine ağaç devrilen çocuk hayatını kaybetti

3.Sayfa

Alanya'da Alman şarkıcı cinayetten tutuklandı

3.Sayfa

İstanbul'daki iplik fabrikasında yangın çıktı