unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

Fethullah Gülen'in kullandığı peçete "ele geçirildi"

İzmir ve Balıkesir'de Gülen cemaatine yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Cemaat üyelerinin, Gülen'in taleplerini reddeden vakfı ele geçirdiği tespit edildi. Ele geçirilen vakfın da, Gülen'in yemekte kullandığı peçeteleri, kişisel eşya olarak yüksek fiyatlarda satışa çıkardığı belirlendi.

İzmir merkezli iki ilde Gülen cemaatine yönelik soruşturmada 20 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Mali Suçlar ekipleri tarafından İzmir ve Balıkesir'de bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Hakkında gözaltı kararı verilen 31 şüpheliden, aralarında darbe girişiminin ardından açığa alınan Karabağlar ilçe eski müftüsü Abdülcebbar Altun'nun da bulunduğu 20 kişi  gözaltına alındı.

GÜLEN'İ REDDEDEN VAKFI ELE GEÇİRDİLER

Fethullah Gülen'in Türkiye'de olduğu dönemde  İzmir'de 1989 yılında Kuran öğretilmesi amacıyla kurulan Raif Cilasun Eğitim Ve Kültür Vakfı'na giderek buraya ait arazileri istediği, vakfın kurucusu Raif Cilasun tarafından bu talebin reddedildiği öğrenildi. Vakıf kurucusunun vefatının ardından Gülen cemaati mensuplarının vakfa sızdığını fark eden yönetim kurulu, 2010 yılında öğrencilere Kuran dersi verilmesi için yaptırılan binayı Diyanet İşleri Başkanlığına devretti. Cemaat üyelerinin, Gülen'in kitaplarının okunduğunu fark eden ve buna engel olan dönemin Konak İlçe Müftüsü'nün de görevden alınmasını sağladığı belirlendi.

MENDİL AÇIK ARTIRMAYLA SATILMIŞ 

Gülen cemaati üyelerinin, ele geçirdiği vakfa kendilerinin yönetebilecekleri şekilde para topladıkları, bu amaçla aralarında Gülen'in Pensilvanya'da yemek yerken kullandığı peçetesinin de bulunduğu birçok objeyi "kişisel eşya" olarak fahiş fiyatlarla satışa çıkardıkları, vakfın yönetmeliğinde kira gelirlerinden öğrencilere burs verilmesi gerektiği belirtilmesine rağmen bu ve himmet olarak aldıkları paraları vakıf üzerinden aklayarak örgüte aktardıkları tespit edildi.

Çok Okunanlar

Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını 4 gün önceden açıkladı

Ahmet Hakan, İnce için oran verdi

Seçime 3 gün kala Gezici'den son anket

Muharrem İnce başkan yardımcılarını açıkladı

Konda ilk kez anket sonuçlarını açıkladı: Erdoğan ilk turda...

İlgili Haberler

Güncel

Erdoğan posteri sosyal medyanın diline düşünce kayyum yazıyı kaldırdı

Güncel

Kamyon, mescide girdi: Ölü ve yaralılar var

Güncel

Türkiye ilk F-35'ini teslim aldı

Güncel

Athena Gökhan'dan 'İnce' açıklaması

Güncel

Erciyesspor'dan Erdoğan'a seçim otobüsü

Güncel

İddiaya göre IMF Türkiye için acil durum grubu oluşturdu

Güncel

Ayı saldırdığı kişiyle uçurumdan düşüp öldü

Güncel

O bölgede Erdoğan için uçuş yasağı

Güncel

Bursa'da yolcu otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var

Güncel

Seçim gözlemcisi Alman vekilin Türkiye'ye girişine izin verilmedi

Güncel

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Güncel

HDP PM Üyesi tutuklandı