unnamed-010.gif

darbeicindedarbegif.gif

FETÖ firarisi Emre Uslu, Erdoğan gitmesin diye 'Evet' diyecek!

FETÖ'nün önemli isimlerinden, kapanan Taraf gazetesinde "Emre Uslu" takma adıyla yazan Batman Terörle Mücadele Şubesi eski komiseri Emrullah Uslu, referandum için oyunun rengini açıkladı.

Emrullah Uslu, başkanlık sistemini getiren anayasa değişikliğine ilişkin referandumda “evet' oyu vereceğini belirtti.

Emrullah Uslu Twitter’da “Ben eferandumda EVET diyeceğim. Hemen kızmayın, neden EVET diyeceğimi gerekçeleriyle yazacağım bir kaç yazı konusu bu konu' diye yazdı.

İşte o mesaj:

emreicerik-003.jpg

“NE DE CEMAAT AKP KAVGASI BUNDAN DAHA ÖNEMLİ'
Uslu, Twitter mesajının ardından “yeni yön' adlı sitesinde “Referandumda neden 'evet’ demeliyiz?' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“Türkiye iç savaşa gidiyor' diyen Emrullah Uslu, “Bu yüzden şu anda herkesin önceliği iç savaşı önleyecek adımları atmak olmalı. Ne Tayyip Erdoğan’ın tek adamlık meselesi, ne de Cemaat AKP kavgası bundan daha önemli olabilir. Türkiye’yi seven herkes iç savaşı önlemek için çaba sarf etmeli' ifadeleri kullandı.

SURİYE ÖRNEĞİ
Suriye’yi örnek veren Emrullah Uslu yazısını şöyle sürdürdü:
“Hatırlatayım, 2011 yılında Suriye’de Sünniler Erdoğan ve batının gazıyla ayaklandığında, babası Kemalist zulmünden kaçıp Suriye’ye yerleşen Sünni din alimi Ramazan Beuti Sünnileri uyarmış ve gaza gelmemelerini Esad’a karşı isyan etmemelerini söylemiş, Esad’ın Suriye’nin geleceği açısından ehveni şer olduğunu söylemişti. Bu kapsamda Türkiye’de ulaşabildiği tüm çevrelere de ki AKP iktidarı da dahil Suriye’de Esada karşı halkı kışkırtmanın yanlış olduğunu anlatmıştı. Ramazan Beuti Bunu yaparken Sünniler onu Esad’a satılmış olmakla suçlamış sözünü dilememişti. Gelişmeler Ramzan Beuti’yi haklı çıkardı. Malesef Beuti de bu süreçte bombalı saldırıda hayatını kaybetti şehit oldu. Ama gelinen noktada Suriye yıkıldı ve milyonlarca insan evsiz ve yurtsuz kaldı. Esad daha da güçlendi ve Sünniler darmadağın oldu.'

“TÜRKİYE İÇİN DİKTATÖRLÜK TERCİHİ EHVENİ ŞER OLMUŞ'
“Üzgünüm ama artık Türkiye için diktatörlük tercihi ehveni şer olmuş bir tercihtir. Diktatörlük iç savaştan iyidir. Bunu Suriye’de Irak’ta Mısır’da Libya’da her yerde gördük' iddiasındaki Emrullah Uslu yazısını şöyle sonlandırdı:
“Şunun da farkındayım. Artık Erdoğan ölene kadar başkan. İster bu referandumdan EVET çıksın ister mucize gerçekleşip HAYIR çıksın. Kimse Erdoğan’ı iktidardan indiremez. Bu gerçeği kabul etmek zorundayız. Türkiye’de artık demokrasi dönemi bittiğine göre, iktidarı, ya da lideri, demokratik yollarla göndermek mümkün olmadığına göre, ona karşı bayrak açıp iç savaşı çıkarmasına dolaylı olarak da olsa zemin hazırlamak bir ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür.

Şu anda tek çaremiz şu: iç savaşı önlemek için referanduma EVET demek Türkiye’yi kurtarması için Allah’a dua etmek.

Erdoğan’ın kaybetmesi durumunda yaşanacak çatışmaları ve iç savaşı, olası ölümleri önlemek için daha iyi bir önerisi olan varsa seve seve dinlemeye, aklıma yatarsa desteklemeye hazırım.'

Çok Okunanlar

Ahmet Hakan: Acaba o isim aday olsa yüzde kaç oy alırdı?

Alaattin Çakıcı'dan Meral Akşener açıklaması

AKP'nin mitingine kaç kişi katıldı?

AKP'li kadın: Tayyip senin her yerini yerim

Abdulkadir Selvi: Çiller'e, Akşener'i sordum 

İlgili Haberler

Güncel

Söylediği şarkıda 'Kürdistan' sözcüğü yer aldığı için tutuklandı

Güncel

Erdoğan bir anda hayvansever oldu çıktı | Nahit Duru yazdı...

Güncel

MHP'nin önemli isminden İnce'ye destek

Güncel

Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!

Güncel

Seçmeni, ''ezik insanlar'' diyerek aşağılayan AKP adayı özür diledi

Güncel

Demirtaş'ın seslendirdiği şarkıyı eşi Demirtaş da seslendirdi

Güncel

Sosyal medya operasyonu: 21 gözaltı

Güncel

Tutuklu Yunan askerler hakkında karar

Güncel

Bakan Veysel Eroğlu: Özal'ı limonatayla zehirlediler

Güncel

Erdoğan E-5'te bile propaganda yapıyor

Güncel

Meteoroloji'den İstanbul için uyarı geldi

Güncel

Köpeği öldüren müezzin hakkında yeni gelişme